REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wielki Antonow An-225 Mrija ląduje w Warszawie. Na pokładzie sprzęt medyczny. Oglądaj online

Już dziś, o 9:30 na Lotnisku Chopina wyląduje największy w użytku i najcięższy w historii samolot na świecie. Lądowanie Antonowa An-225 Mrija będzie można oglądać w Internecie. Podpowiadamy, gdzie szukać transmisji.

14.04.2020
8:36
an-225 w warszawie transmisja
REKLAMA

Już za mniej niż godzinę na warszawskim lotnisku na Okęciu pojawi się nie lada unikat. Antonow An-225 Mrija jest nie tylko największym samolotem świata, ale też jedynym przedstawicielem swojej linii produktowej. Budowy drugiej Mriji radziecki Antonow nigdy nie ukończył. Co więcej, ten potężny samolot był częścią nieistniejącego już radzieckiego programu wahadłowców – pojazdów kosmicznych wielokrotnego użytku, które An-225 miał dostarczać do wyrzutni na swoim grzbiecie.

REKLAMA

Okazja do ugoszczenia tak nietypowego przybysza jest jednak również przyczyną tego, że nie dane nam będzie go zobaczyć na żywo. An-225 przywiezie siedem milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic, by wesprzeć naszą służbę zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Z uwagi na którą panuje również przykaz pozostawania w domach. Lądowanie będzie można obejrzeć na szczęście online.

Antonow An-225 Mrija ląduje na lotnisku Chopina. Gdzie obejrzeć transmisję?

Zarówno na twitterowym jak i facebookowym oficjalnym profilu Lotniska Chopina widnieje informacja, że to właśnie te profile trzeba śledzić, by znaleźć post z transmisją. Ten nie został jeszcze opublikowany na żadnym z tych profili, pozostaje więc nam cierpliwie czekać. Do oglądania wspomnianej transmisji nie jest potrzebne konto na tych serwisach społecznościowych, wystarczy przeglądarka internetowa.

Ładunek dostarczony An-225 rozładuje między innymi Poczta Polska, która przejmie paczki ze środkami ochrony osobistej i zajmie się ich dalszą dystrybucją, w tym w swoich placówkach. Sam samolot zarządzany jest przez ukraińskie linie Antonov Airlines.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA