1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Bankowość

Alior Bank w ramach akcji #bankujzdomu proponuje pożyczkę za pomocą selfie

Nawet 150 tys. zł na 10 lat można pożyczyć od Alior Banku nie wychodząc nawet z domu. Alior dołączył właśnie do swojej oferty całkowicie zdalny i zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę z wykorzystaniem FOTO ID. Weryfikacja klienta będzie odbywała się za pomocą selfie.

Alior-Bank-pożyczka-selfie

Alior Bank wprowadza kolejne rozwiązania na czas pandemii koronawirusa. Po tym, jak razem z PZU rozpoczął nabór startupów, które mają pokazać jak najlepiej radzić sobie z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, a z drugiej proponować rozwiązania, dzięki którym w przyszłości na podobne niebezpieczeństwa ludzie będą mogli znacznie sprawniej i efektywniej reagować - Alior proponuje w swojej bankowości elektronicznej usługę w ramach akcji #bankujzdomu.

Pożyczka na selfie od Alior Banku

Nowa propozycja dla klientów Alior Banku związana jest z ich autorską metodą weryfikacji - FOTO ID. Znacznie przyspieszyła ona weryfikację tożsamości – cały proces zajmuje obecnie nie więcej niż 5 minut. Jednocześnie, rozwiązanie jest intuicyjne i nie wymaga wysokich kompetencji cyfrowych. Teraz, dzięki FOTO ID, do zawarcia umowy o udzielenie pożyczki nie potrzebna jest wizyta w placówce banku, ani przekazywanie dokumentów przez kuriera. Alior Bank udostępnia pożyczkę na selfie.

Czas pandemii spowodował zmianę oczekiwań klientów. Coraz więcej usług i produktów dopasowywanych jest do zdalnego trybu. Dlatego też przyspieszyliśmy wiele prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Chcemy wdrażać narzędzia, które ułatwiają klientom funkcjonowanie w czasie izolacji oraz umożliwią szybki dostęp do produktów bankowych. Pożyczka na selfie to kolejna propozycja w naszej ofercie spełniająca te kryteria – mówi Paweł Kapias, Dyrektor Działu Kredytów Niezabezpieczonych Alior Banku.

Weryfikacja, czyli zdjęcie dowodu osobistego

Jak działa pożyczka na selfie od Alior Banku? Osoba, która wyrazi zgodę na taki rodzaj weryfikacji w procesie kredytowym otrzyma na swój telefon SMS z linkiem do procesu autoryzacji, a w rozmowie z pracownikiem banku kod weryfikacyjny. Następnie fotografuje ona swój dowód osobisty oraz wykonuje kilka poleceń nagrywając je aparatem w swoim telefonie. Dzięki temu bank może sprawdzić dokument tożsamości i potwierdzić, że klient wykonuje identyfikację samodzielnie i świadomie.

* Materiał powstał we współpracy z marką Alior Bank

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu