1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Alior Bank w ramach akcji #bankujzdomu proponuje pożyczkę za pomocą selfie

Lokowanie produktu

Nawet 150 tys. zł na 10 lat można pożyczyć od Alior Banku nie wychodząc nawet z domu. Alior dołączył właśnie do swojej oferty całkowicie zdalny i zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę z wykorzystaniem FOTO ID. Weryfikacja klienta będzie odbywała się za pomocą selfie.

17.04.2020
9:00
Alior-Bank-pożyczka-selfie

Alior Bank wprowadza kolejne rozwiązania na czas pandemii koronawirusa. Po tym, jak razem z PZU rozpoczął nabór startupów, które mają pokazać jak najlepiej radzić sobie z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, a z drugiej proponować rozwiązania, dzięki którym w przyszłości na podobne niebezpieczeństwa ludzie będą mogli znacznie sprawniej i efektywniej reagować - Alior proponuje w swojej bankowości elektronicznej usługę w ramach akcji #bankujzdomu.

Pożyczka na selfie od Alior Banku

Nowa propozycja dla klientów Alior Banku związana jest z ich autorską metodą weryfikacji - FOTO ID. Znacznie przyspieszyła ona weryfikację tożsamości – cały proces zajmuje obecnie nie więcej niż 5 minut. Jednocześnie, rozwiązanie jest intuicyjne i nie wymaga wysokich kompetencji cyfrowych. Teraz, dzięki FOTO ID, do zawarcia umowy o udzielenie pożyczki nie potrzebna jest wizyta w placówce banku, ani przekazywanie dokumentów przez kuriera. Alior Bank udostępnia pożyczkę na selfie.

Weryfikacja, czyli zdjęcie dowodu osobistego

Jak działa pożyczka na selfie od Alior Banku? Osoba, która wyrazi zgodę na taki rodzaj weryfikacji w procesie kredytowym otrzyma na swój telefon SMS z linkiem do procesu autoryzacji, a w rozmowie z pracownikiem banku kod weryfikacyjny. Następnie fotografuje ona swój dowód osobisty oraz wykonuje kilka poleceń nagrywając je aparatem w swoim telefonie. Dzięki temu bank może sprawdzić dokument tożsamości i potwierdzić, że klient wykonuje identyfikację samodzielnie i świadomie.

* Materiał powstał we współpracy z marką Alior Bank

Lokowanie produktu
Najnowsze