REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

PZU i Alior Bank szukają startupów, które mogą zmniejszyć negatywne skutki pandemii

Ruszył nabór do wspólnej inicjatywy PZU i Alior Banku pod nazwą RBL-START #COVID-19. Do 26 kwietnia można przesłać propozycje rozwiązań walczących ze skutkami obostrzeń wywołanych przez pandemię koronawirusa. Autorzy najlepiej ocenianych mogą liczyć na wsparcie finansowe.

15.04.2020
15:47
Alior-Bank-Program-Bezcenne-Chwile
REKLAMA
REKLAMA

Z jednej strony chodzi, żeby pokazać jak najlepiej radzić sobie z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, a z drugiej proponować rozwiązania, dzięki którym w przyszłości na podobne niebezpieczeństwa ludzie będą mogli znacznie sprawniej i efektywniej reagować.

Dlatego wspólna inicjatywa PZU i Alior Banku RBL-START #COVID-19 polegać ma na poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań w takich obszarach jak: prewencja, diagnostyka i leczenie koronawirusa; edukacja społeczna w tym zakresie; rozwiązania ułatwiające korzystanie z usług online, szczególnie przez seniorów; projekty ułatwiające firmom przenoszenie usług do kanałów zdalnych oraz produkty i usługi odpowiadające na potrzeby zdrowotne, finansowe i ubezpieczeniowe klientów w związku z pandemią koronawirusa oraz w podobnych kryzysowych sytuacjach.

PZU i Alior Bank szukają pomysłów o szerszym wymiarze społecznym

REKLAMA

Ponieważ pandemia rozwija się dość dynamicznie Daniel Daszkiewicz, dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku, podkreśla że jednym z głównych kryteriów będzie łatwość i szybkość wdrożenia proponowanych rozwiązań na szeroką skalę. Bardzo wysoko oceniana będzie również ich gotowość do implementacji i dostępność dla jak najszerszego grona odbiorców.

Wybrane rozwiązania otrzymają wsparcie finansowe zarówno ze strony PZU, jak i Alior Banku w przygotowaniu ich do implementacji. Partnerem technologicznym wspierającym tę inicjatywę jest Microsoft. Nabór do programu RBL_START #COVID-19 trwa do 26 kwietnia 2020 roku. Zgłoszenia są możliwe poprzez formularz dostępny online.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA