REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowe ikony Windowsa 10 trafiają do użytkowników. Nie musisz być beta-testerem, żeby je dostać

Pierwotnie uważano, że zestaw nowych ikon trafi dopiero do użytkowników wraz z jesienną aktualizacją Windowsa 10 i Windowsem 10X. Microsoft nie zamierza jednak czekać, wysyła je kolejnym użytkownikom.

02.03.2020
11:13
windows 10 nowe ikony
REKLAMA
REKLAMA

Członkowie programu Windows Insider zajmujący się beta-testami przyszłych wersji Windowsa 10 zestawem nowych ikon cieszą się już od pewnego czasu. Nowy zestaw ma być wizualnie spójny i zatrzeć granice pomiędzy aplikacjami z ikonkami z Windowsa Visty a tymi rozwijanymi od czasów Windowsa 8.

Nowe ikony trafiły z początku tylko do członków Windows Insider Fast, a więc testujących te windowsowe nowości, które trafią do kanału produkcyjnego nie wcześniej niż pod koniec bieżącego roku. Zakładaliśmy więc, że również i wtedy nowe ikony trafią do normalnych użytkowników Windowsa. Tymczasem nasi Czytelnicy donoszą, że produkcyjne wersje Windowsa 10 już otrzymują wizualny lifting.

Nowe ikony trafiają do Windowsa 10 1903 i Windowsa 10 1909. Aktualizacja przez Microsoft Store.

windows 10 nowe ikony class="wp-image-1096847"

Co zabawne i bardzo dla Microsoftu charakterystyczne, nie wszystkie odświeżone i zaprezentowane przez firmę ikony zostały przekazane testerom, a tym bardziej przekazane do kanału produkcyjnego. Na dziś mamy więc zabawny misz-masz starych i nowych ikon, na dodatek nikt do końca nie rozumie czemu nowe ikony po wyciągnięciu na osobne aktywne kafelki mają różniące się od siebie tła. Cóż.

REKLAMA
windows 10 nowe ikony class="wp-image-1096850"

Nowe ikony trafiają do użytkowników przez aktualizacje skojarzonych z nimi aplikacji, a więc przez Microsoft Store. Czujni użytkownicy zwrócą jednak uwagę, że jeszcze nie wszystkie systemowe aplikacje są przez owego Store’a aktualizowane. To oznacza, że na aktualizację ikon takich programów, jak Notatnik czy Paint będziemy musieli poczekać na aktualizację samego systemu. Najbliższa – do wersji 2004 – przewidziana jest na wiosnę bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA