REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Płatności zbliżeniowe do 100 zł bez PIN-u. Mastercard i Visa podnoszą limit

Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do podniesienia do 100 zł kwoty płatności, przy której nie będzie trzeba podawać kodu PIN. Visa podniesie limit w piątek, a Mastercard w sobotę.

18.03.2020
8:30
Płatności zbliżeniowe do 100 zł bez PIN-u. Mastercard i Visa podnoszą limit
REKLAMA

W komunikacie opublikowanym przez biuro prasowe Mastercard w Polsce można przeczytać:

REKLAMA

Już od północy 20 marca 2020 r. posiadacze kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo bez konieczności wprowadzania kodu PIN do 100 złotych wszędzie tam na terenie Polski, gdzie terminale POS zostaną odpowiednio zaktualizowane do akceptowania podwyższonego limitu.

Na ruch Mastercarda zareagowała Visa i poinformowała, że identyczne zmiany wprowadzi dzień wcześniej. Czyli od piątku.

Podsumowując: jeszcze w tym tygodniu pierwsze terminale płatnicze w kraju będą akceptowały płatności do 100 zł bez wymagania PIN-u.

Dotychczas limit wynosił 50 zł

Od wielu lat w Polsce obowiązuje limit 50 zł na płatności bezstykowe niewymagające podania kodu na terminalu. Od kilkunastu miesięcy jednak planowano podwyższenie limitu do 100 zł. Do niedawna jednak mówiło się o IV kwartale 2020 r. W zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje o możliwości podniesienia limitu w ciągu kilku najbliższych dni.

Apple Payem zawsze płacisz bez PIN-u

REKLAMA

Przypominamy, że Apple Payem można płacić bezdotykowo za każde zakupy, bez względu na cenę. Płatność za pomocą Apple Paya uwierzytelniana jest na smartfonie - odciskiem palca, skanem twarzy lub kodem blokady urządzenia. Nie ma potrzeby wpisywania później dodatkowych kodów na terminalu. W czasach epidemii to wyjątkowo bezpieczna opcja płatności.

*Tekst został zaktualizowany. Początkowo informował tylko o zmianach w Mastercard i jedynie zapowiadał możliwe zmiany w Visa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA