REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Masz taniego iPada, a chcesz klawiaturę z gładzikiem? Logitech ma coś dla ciebie

Nowy iPad Pro z klawiaturą za 1500 zł jest za drogi? Logitech ma coś dla ciebie. Za połowę ceny kupisz klawiaturę z gładzikiem do tańszych iPadów.

18.03.2020
16:30
Logitech Combo Touch Keyboard Case with Trackpad
REKLAMA
REKLAMA

Kurz po premierze nowych iPadów Pro jeszcze nie zdążył opaść, a już pojawiła się nowa premiera, która wygląda zdecydowanie bardziej atrakcyjnie w oczach typowego Kowalskiego czy Smitha.

Logitech stworzył klawiaturę z gładzikiem do tańszych iPadów.

Logitech Combo Touch Keyboard Case with Trackpad class="wp-image-1109262"

Nowa klawiatura Logitecha jest kompatybilna z iPadem Air oraz z nowym bazowym iPadem w rozmiarze 10,2 cala (7. generacja). Sprzęt nie ma jeszcze polskiej ceny, ale za oceanem został wyceniony na 149,95 dol., czyli jest dokładnie o połowę tańszy od nowej klawiatury Apple’a.

Co potrafi Logitech Combo Touch Keyboard Case with Trackpad? Naprawdę sporo. Po pierwsze, jest to etui chroniące iPada z obu stron. Po drugie, ma wbudowaną klawiaturę wyspową z podświetleniem klawiszy. Po trzecie, ma touchpada do obsługi kursora.

Logitech Combo Touch Keyboard Case with Trackpad class="wp-image-1109265"

Jakby tego było mało, klawiatura Logitecha ma wbudowaną podstawkę kojarzącą się z urządzeniami Microsoftu z linii Surface. Na dodatek, co bardzo wygodne, etui ma wbudowany uchwyt na rysik Apple Pencil pierwszej generacji, który nie ma magnetycznego złącza znanego z Pencila 2. Uchwyt pomieści też tańszy rysik Logitech Crayon.

Niestety klawiatury nie podłączymy do iPadów z ekranami 9,7 cala.

Nowa klawiatura Logitecha nie jest kompatybilna z iPadem 5. i 6. generacji, a szkoda. Powodem jest brak portu Smart Connector w tych urządzeniach. To złącze znajdziemy w iPadzie Air (10,5 cala) i iPadzie 7 (10,2 cala).

Logitech Combo Touch Keyboard Case with Trackpad class="wp-image-1109268"
REKLAMA

Klawiatura nie ma łączności Bluetooth i nie ma również wbudowanego akumulatora. Akcesorium waży jednak dość sporo, bo aż 650 gramów.

Jeżeli masz iPada 10,2, naprawdę warto rozważyć jej zakup. Gesty obsługiwane touchpadem wydają się być kapitalnym rozszerzeniem możliwości iPada. Do tego wyspowe klawisze zapowiadają się lepiej niż w etui Apple Smart Keyboard. Podobnego rozwiązania raczej nie zobaczymy w ofercie Apple, ale świetnie, że o takie akcesorium zadbał Logitech.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA