REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Nowa edycja Shot on iPhone. Apple się chwali, jakie zdjęcia można zrobić iPhone’ami w trybie nocnym

03.03.2020
18:20
iPhone-11-akcesoria-2
REKLAMA

Apple się chwali, jak dobre zdjęcia w trybie nocnym potrafią wykonać iPhone’y. W ostatniej edycji akcji Shot on iPhone nagrodzono 6 takich fotografii.

REKLAMA

Apple już pięć lat temu, czyli w czasach świetności iPhone’a 6s, został producentem najpopularniejszych aparatów fotograficznych w serwisie Flickr. Jego telefony przebiły tym samym wszelkiej maści kompakty i lustrzanki. Ta zmiana status quo była symbolicznym początkiem nowej ery fotografii w ogóle. A potem było już dla Apple’a tylko gorzej.

Od tego triumfu minęło już pół dekady, a konkurenci zdążyli wyprzedzić kolejne generacje iPhone’ów, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne swoich telefonów. Na szczęście smartfony z rodziny iPhone 11 to powrót Apple’a na szczyt, gdzie znowu może znowu walczyć jak równy z równym z markami takimi jak Samsung i Huawei.

Apple znowu może bez cienia wstydu chwalić się zdjęciami, jakie wykonują iPhone’y.

Moduł foto w zeszłorocznych telefonach Apple’a to bezsprzecznie najwyższa półka. Jedną z najważniejszych nowości w telefonach z linii iPhone 11 jest zaś tryb nocny. Dzięki długiemu czasowi naświetlania posiadacze tych urządzeń mogą uzyskać efekty, o których właściciele starszych telefonów Apple’a, jeśli korzystają z systemowej aplikacji Aparat, mogą pomarzyć.

Sam jestem zaskoczony tym, jak dobre kadry potrafię uchwycić, chociaż mam do tego dwie lewe ręce. Miksuję w swoich zdjęciach tryb portretowy i nocny oraz okazjonalnie włączam ultraszeroki kąt, a potem widzę efekty w postaci lajków na Instagramie. Fotografie wykonane przez amatora to jednak nic naprzeciw zdjęć, jakie potrafią ustrzelić prawdziwi entuzjaści i profesjonaliści

Shot on iPhone — zdjęcia nocne

W najnowszej edycji organizowanej przez Apple’a akcji Shot on iPhone, która poświęcona została zdjęciom wykonanym w nocy za pomocą telefonów firmy z Cupertino wprowadzonych do sprzedaży w ubiegłym roku, nagrodzono sześć fotografii, z których aż trzy pochodzą z Rosji. Każda z nich wywołuje prawdziwy opad szczęki. Zobaczcie zresztą sami.

Apple-Shot-On-iPhone-Challenge-Winners-Konstantin-Chalabov class="wp-image-1098188"

Konstantin Chalabov, @chalabov (Moskwa, Rosja) — iPhone 11 Pro

W trybie nocnym udało się uchwycić typowy rosyjski samochód, czyli UAZ-a 452 w śnieżnej scenerii. Niebieskie odcienie tła i zamglonego nieba na horyzoncie przełamują kolorowe światła dostawczaka. Co prawda na skraju kadru nieco się rozmywa, ale widać za to wyraźnie osobę, która siedzi na siedzeniu pasażera.

Apple-Shot-On-iPhone-Challenge-Winners-Andrei-Manuilov class="wp-image-1098185"

Andrei Manuilov, @houdini_logic (Moskwa, Rosja) — iPhone 11 Pro Max

Kolejne ujęcie prosto z Rosji ukazuje przestrzeń miejską oraz rozwieszone pomiędzy balkonami sznurki na pranie. Autorowi udało się uchwycić zarówno gołe sznurki na pierwszym planie, pranie wiszące nieco dalej, jak i światła na samym końcu skąpanej w mroku sceny, z której udało się wyciągnąć nieco detali.

Apple-Shot-On-iPhone-Challenge-Winners-Mitsun-Soni class="wp-image-1098194"

Mitsun Soni, @mitsun (Bombaj, Maharasztra, Indie) — iPhone 11 Pro

Kolejne zdjęcie wygląda fenomenalnie ze względu na intensywną czerwień drzewa skontrastowaną z niebem przechodzącym od koloru niebieskiego aż po czerń. Co prawda w tle witryny sklepowe są już przepalone, ale poszczególne gałęzie i liście jak na zdjęcie wykonane smartfonem w nocy prezentują się naprawdę okazale.

Apple-Shot-On-iPhone-Challenge-Winners-Ruben-P-Bescos class="wp-image-1098197"

Ruben P. Bescos, @rubenpb (Pampeluna, Navarra, Hiszpania) — iPhone 11 Pro Max

To zdjęcie wygląda niczym kadr z filmu. Instalacja artystyczna, ukazująca pielrzymów, grubi jakikolwiek kolor. Czarne figury ludzi i zwierząt są w silnym kontraście względem żółtego, niejednolitego tła. Mimo to pierwszy plan nie jest całkowicie rozmazany ani zaciemniony i widać na nim fakturę podłoża.

Apple-Shot-On-iPhone-Challenge-Winners-Rustam-Shagimordanov class="wp-image-1098200"

Rustam Shagimordanov, @tomrus (Moskwa, Rosja) — iPhone 11

Kolejne zdjęcie z Rosji jest dowodem na to, że nawet podstawowy telefon w ofercie Apple’a wystarczy, by robić nietuzinkowe zdjęcia. Czerwone budynki u podnóża góry znajdują się bardzo daleko, a w ich oświetlone okna zajrzeć się nie da, ale za to skały, woda, śnieg i tło wyglądają fenomenalnie.

Apple-Shot-On-iPhone-Challenge-Winners-Yu-Zhang class="wp-image-1098203"

Yu “Eric” Zhang, Weibo: ericube_23 (Pekin, Chiny) — iPhone 11 Pro Max

Ostatnie zdjęcie w zestawieniu przywędrowało do nas z Chin. Scena była bardzo wymagająca i nie wszystko na zdjęciu udało się uchwycić w pełni — zabiegani ludzie z lewej są rozmazani, tak jak unosząca się w centralnej części kadru para — ale jakość fotografii, zwłaszcza w powiększeniu, i tak robi wrażenie.

REKLAMA

Zdjęcia w pełnej rozdzielczości można pobrać ze strony Apple’a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA