REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei P40 Pro i jego potężny aparat – znamy pierwsze szczegóły

Najnowszy sztandarowy telefon Huaweia może i nie ma Usług Play, ale jego aparat – przynajmniej w teorii – pozwoli na wykonywanie rewelacyjnych zdjęć, niezależnie od panujących warunków otoczenia.

07.03.2020
15:49
huawei p40 pro aparat
REKLAMA
REKLAMA

Do Sieci trafiły pierwsze szczegóły na temat aparatu, jaki będzie zamontowany w Huaweiu P40 Pro – dzięki uprzejmości informatora posługującego się na Twitterze pseudonimem Rodent950. Jak zawsze w przypadku tego producenta, będzie to jednostka fotograficzna mająca ambicję zdeklasować konkurencję w formie Apple’a i Samsunga. W teorii, jeżeli informacje są prawdziwe, Huawei ma na to duże szanse.

Huawei P40 Pro – jaki ma aparat?

huawei p40 pro aparat class="wp-image-1101053"

O dodatkowym aparacie do autoportretów nie wiemy zbyt wiele – poza tym, że ma składać się z dwóch obiektywów i znajdować się we wcięciu wyświetlacza. Więcej możemy powiedzieć o głównej jednostce, która ma składać się z pięciu obiektywów zaprojektowanych przez firmę Leica uzupełnionych przez podwójną lampę błyskową LED.

Główny moduł to 52-megapikselowa IMX700 (Hexadeca Bayer) RYYB 1/1.28 uzupełniony przez szerokokątną 40-megapikeslową IMX650 Cine RGGB 1/1.5, 3-krotny telezoom, 10-krotny peryskopowy zoom optyczny i czujnik ToF oraz temperatury barwnej. Sprzętowa podstawa jest więc bardzo imponująca – spodziewamy się, że programowa będzie równie imponująca.

REKLAMA

52-megapikselowy aparat będzie wykonywał na domyślnych ustawieniach 13-megapikselowe zdjęcia, łącząc w grupy po cztery piksele. Algorytmy przetwarzania obrazu są jak zawsze zaszyte w procesorze – tym razem w Kirinie 990 z 12 GB RAM i 512 GB pamięci.

Warto dodać, że Huawei P40 Pro będzie działał pod kontrolą systemu Android pozbawionego usług Google. Oznacza to, że polegać będziemy na sklepie AppGallery zamiast na Sklepie Play. Jednak należy pamiętać o tym, że chętni najpewniej będą mogli dograć usługi Google na swoją odpowiedzialność. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym tekście.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA