REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Android 10 dla smartfonów Honor jeszcze w tym tygodniu - lista modeli

Honor potwierdził swoje plany w kwestii aktualizacji swoich telefonów do Androida 10. Uaktualnienie dla sztandarowych modeli w pierwszych regionach jeszcze w tym tygodniu.

11.03.2020
17:05
honor android 10
REKLAMA
REKLAMA

Honor to marka należąca do Huaweia. To niestety oznacza, że na skutek sporu z Amerykanami nie może ona wydawać na rynek nowych telefonów z Usługami Play. To jednak nie oznacza, że – podobnie jak jej właściciel – nie może świadczyć usług serwisowych dla telefonów wprowadzonych zanim rzeczony zakaz wszedł w moc. Starsze urządzenia pozostaną aktualizowane serwisowo przez cały okres wsparcia, a wybrane będą otrzymywać aktualizacje rozwojowe.

Takie aktualizacje rozwojowe, jak Magic UI 3.0, czyli bazujący na Androidzie 10 i EMUI system operacyjny Honora. Przez ostatnie miesiące był on dostępny w częściowo otwartych beta-testach, a już bardzo niedługo będzie gotowy, by trafić do klientów.

Honor Magic UI 3.0, czyli Android 10 – znamy datę premiery. Jakie telefony go otrzymają?

Aktualizacja rozpocznie się 15 marca, a więc w najbliższą niedzielę. Nie trafi ona jednak do wszystkich równocześnie. Honor będzie udostępniał ją falowo, co oznacza, że niektórzy będą musieli poczekać dodatkowe kilka tygodni.

Z uwagi na fakt, że Magic UI to w zasadzie EMUI w innych kolorach, dziedziczy on usprawnienia, jakie Huawei wprowadził przy okazji aktualizacji swoich urządzeń do Androida 10. Wprowadza więc wszystkie nowe API dla aplikacji, jakie wprowadził Android 10, a także jego kluczowe nowości – takie jak ograniczenie udostępniania aplikacjom geolokalizacji czy włączenie do systemu usługi Family Link. Zmieni się też znacząco wygląd launchera i belki powiadomień, czerpiąc sporo dobrych pomysłów od samsungowego One UI. Zmieni się też mechanizm działania trybu ciemnego, by pasować do wytycznych Androida 10.

Aktualizacja ma być dostępna dla telefonów:

REKLAMA
  • Honor 20,
  • Honor 20 Pro,
  • Honor View20,
  • Honor 9X.

Po Internecie krąży popularna plotka jakoby beta-testerzy mieli być w pierwszej fali aktualizacji. Nie została jednak ona niczym uwiarygodniona

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA