REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 ma nowego dystrybutora. Współpraca z Cenegą to dobre wieści

CD Projekt i Cenega nawiązały współpracę, na mocy której druga z firm zajmie się dystrybucją Cyberpunka 2077 w Polsce. Do oferty dystrybutora trafi też Wiedźmin 3: Dziki Gon.

02.03.2020
15:43
Cyberpunk 2077 ma nowego dystrybutora. To Cenega
REKLAMA
REKLAMA

Cenega i CD Projekt współpracowali już wielokrotnie, w tym jeśli chodzi o współpracę w kwestii dystrybucji gier na rynkach czeskim, słowackim i węgierskim. Na tym ostatnim zresztą Cenega zajmie się dystrybucją rzeczonego Cyberpunka 2077, o czym było już wiadomo od dłuższego czasu. W Polsce za grę miał jednak odpowiadać CDP.

Zbieżność nazw nie jest przypadkowa, CDP kiedyś było częścią CD Projektu, jednak od długiego czasu stanowi cudzą własność. Jakby tego było mało, CDP popadł ostatnio w istotne problemy finansowe – dystrybutor zwolnił większość załogi i jego przyszłość jest niepewna. Prawdopodobnie dlatego zdecydowano się zmienić dystrybutora na Cenegę.

Cenega i Cyberpunk 2077. Trzymamy kciuki, by wszystko poszło bez wpadek.

REKLAMA

Cenega jest doświadczoną i dużą firmą, więc jesteśmy niemal pewni, że przeprowadzi polską premierę Cyberpunka 2077 bez większych problemów. W pełni ufam, że nie będzie większych problemów z dostępnością czy obsługą klienta.

Cenega współpracuje też z wydawnictwem Bandai Namco. To właśnie ono odpowiada za globalną dystrybucję gier CD Projektu, co prawdopodobnie ułatwiło wybór nowego partnera. Cyberpunk 2077 pojawi się w sklepach w połowie września. Dostępny będzie na PC, Xboxa One, Xbox Series X, PlayStation 4 i PlayStation 5. Gra będzie w pełni spolszczona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA