REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Galaxy S20 będzie miał godnego przeciwnika. Xiaomi Mi 10 zadebiutuje 23 lutego

Xiaomi Mi 10 jednak nie zadebiutuje tego samego dnia, co Samsung Galaxy S20. Firma właśnie rozesłała oficjalne zaproszenia na swoją najważniejszą premierę tego roku.

07.02.2020
19:31
Galaxy S20 będzie miał godnego rywala. Znamy datę premiery Xiaomi Mi 10
REKLAMA
REKLAMA

23 lutego – to oficjalna data odpalenia w świat nowych sztandarowych smartfonów Xiaomi, Mi 10 oraz Mi 10 Pro.

 class="wp-image-1083819"

Wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, iż Xiaomi będzie chciało pokazać światu swoje smartfony tego samego dnia, co Samsung; co byłoby strzałem w stopę i nie potrzebnym odbieraniem sobie należnej atencji mediów.

Tak się jednak nie stanie i nowe urządzenia z Chin zobaczymy w przededniu otwarcia targów MWC w Barcelonie.

Xiaomi Mi 10 – co o nim wiemy?

Wszystko, co udało nam się wcześniej dowiedzieć o Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro, znajdziecie w poprzednim podsumowaniu. Możemy przypuszczać, iż nowy smartfon Chińczyków będzie wyglądał mniej więcej tak:

Jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, Xiaomi wypuści na rynek urządzenie śmiało mogące rywalizować z Samsungiem Galaxy S20 Ultra – dorówna mu zarówno mocą obliczeniową (Snapdragon 865 vs Exynos 990), ilością pamięci operacyjnej (12/16 GB RAM), częstotliwością odświeżania ekranu (120 Hz) jak i rozdzielczością głównego aparatu (108 Mpix – ten sam sensor, co w Galaxy S20 Ultra).

Wszystko to w – prawdopodobnie – bardziej poręcznym opakowaniu, gdyż ekran Galaxy S20 Ultra ma mierzyć aż 6,9”, podczas gdy zarówno Xiaomi Mi 10, jak i Mi 10 Pro, będą miały ekrany o przekątnej 6,5”.

Xiaomi może pod pewnymi względami nawet wyprzedzić swojego największego rywala. Mówi się, iż Samsung Galaxy S20 Ultra będzie ładowany z mocą 45 W, a mniejsze odmiany S20 dostaną ładowarki 25 W.

Tymczasem Xiaomi Mi 10 ma być ładowany z mocą 40 W, zaś Mi 10 Pro aż 66 W.

Na papierze czeka nas remis. O zwycięstwie zadecyduje to, jak teoria przełoży się na praktykę.

Trudno nie odnieść wrażenia, że Samsung i Xiaomi idą w tym wyścigu łeb w łeb, i gdy nowy Galaxy S20 trafi na sklepowe półki, będzie miał w Mi 10 godnego rywala. Do tego, najprawdopodobniej, znacznie tańszego rywala.

O tym, które urządzenie okaże się tym „lepszym”, przesądzi praktyczne przełożenie cyferek w specyfikacji na codzienne użytkowanie. Przesądzi o tym też oprogramowanie i poziom ogólnego dopieszczenia obydwu sprzętów.

REKLAMA

Starcie czeka nas już wkrótce. Samsung Galaxy S20 zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, 11 lutego, a Xiaomi Mi 10 niespełna dwa tygodnie później. Bojówki obydwu producentów już mogą układać w notatnikach wymyślne określenia, którymi obrzucą stronę przeciwną w komentarzach po premierach obydwu urządzeń*.

*Żartuję. Nie róbcie tego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA