REKLAMA

Pierwsi szczęśliwcy mają już nowe ikony w Windowsie 10

Esteci, radujcie się. Nowe ikony w Windows 10 już zaczynają pojawiać się u pierwszych użytkowników. Część z nich (ikon, a nie użytkowników) jest nawet ładna. 

20.02.2020 17.03
Nowe ikony windows 10 fluent design
REKLAMA
REKLAMA

Ujmijmy to tak – ikony aktualnie obecne w Windowsie 10 nie są szczytowym osiągnięciem designu. Ponieważ na domiar złego zostały wprowadzone wiele lat temu i od tego czasu nikt się specjalnie nimi nie zajmował, więc ich wygląd sprawia wrażenie starszego jeszcze niż pączek, którego pochłonęliście dziś z okazji tłustego czwartku. Microsoft postanowił jednak coś z tym zrobić i zapowiedział dwa lata temu wprowadzenie nowego systemu wzornictwa – Fluent Designu. To w jego ramach powstały nowe ikonki, które wreszcie zaczynają pojawiać się u pierwszych użytkowników.

Nowe ikony w Windowsie 10

Z odświeżonego wyglądu ikon mogą cieszyć się testerzy korzystający z kanału testowego Fast Ring Windowsa 10. Pierwszymi aplikacjami, które zakosztowały wizualnej podróży do przyszłości teraźniejszości, są Kalkulator, Poczta, Kalendarz, Alarmy i zegar, Filmy i TV, Rejestrator Głosu oraz Groove. To jednak z pewnością nie koniec. W poście opublikowanym na Medium w grudniu zeszłego roku obiecano nam odświeżenie wyglądu ponad 100 ikonek. Jest więc na co czekać.

Nowe ikony zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami wzornictwa Fluent Design, które ma sprawić, że system Microsoftu będzie bardziej czytelny. Jego miła dla oka estetyka jest podporządkowana praktycznemu efektowi. Ikonki zaprojektowane z nim są bardziej dynamiczne, kolorowe i nie boją się gradientu. Mają też wprowadzić do systemu odrobinę wizualnej spójności.

REKLAMA

Microsoft nad odświeżaniem oblicza swojego systemu operacyjnego pracuje już od dłuższego czasu. Nowy system wzornictwa został przedstawiony już w 2017 r i od tego czasu powoli i z mozołem toruje sobie drogę do serc i komputerów zwykłego użytkownika. Jednym z kamieni milowych na tej drodze było pod koniec zeszłego roku pokazanie światu nowch ikon pakietu Office, jednego z najbardziej rozpoznawanych i najważniejszych produktów Microsoftu. Te zostały dobrze przyjęte.

Ocenę tego, jak będzie wyglądała całość systemu w nowej odsłonie, zostawiam na później, gdy wszystko będzie już na swoim miejscu. Mnie najbardziej ciekawi, czy Windows może być wreszcie spójny wizualnie. Trzymam kciuki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA