REKLAMA

1000+ dla dobrze grających na komputerze. Sosnowiec wprowadza specjalne stypendium

Sosnowiec wprowadza stypendium dla e-sportowców. Nagrodzeni zostaną gracze, którzy mogą pochwalić się udokumentowanymi sukcesami w e-sporcie. 

06.02.2020 16.16
Stypendium dla graczy w Sosnowcu
REKLAMA
REKLAMA

Sosnowiec chce być kojarzony z e-sportem.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapowiada, że stypendium w wysokości do 1000 zł może zostać uchwalone jeszcze w tym kwartale.

Z Sosnowca pochodzą tacy gracze CS:GO jak Paweł „Innocent” Mocek z Illuminar Gaming, Tomasz „phr” Wójcik, grający jeszcze niedawno dla Virtus.pro i Patryk „ponczek” Wites, który ostatnio odnajdywał się raczej w roli trenera, a nie gracza.

REKLAMA

Miasto wie, co robi. W e-sport warto inwestować.

Ten rodzaj rozrywki może się podobać lub nie, ale uznawanie go za fanaberię niewyrośniętych młodzieniaszków, to współcześnie już tylko mało skuteczne zaklinanie rzeczywistości. Na szczęście, zaklinanie coraz rzadsze. Za e-sportem stoją wielkie firmy, coraz większe pieniądze i ogromne rzesze fanów. Inwestowanie w jego zawodników, i co za tym idzie w jego rozwój, może miastu tylko wyjść na dobre. Tak jak nasze pokolenie fascynowało i inspirowało się piłkarzami, siatkarzami czy żużlowcami, tak dla młodszych pokoleń ważne są gwiazdy e-sportu. Czasy się zmieniają, sport też.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA