REKLAMA

Elon Musk radzi: skasuj Facebooka, jest słaby

Lakoniczna wypowiedź, składająca się z kilku słów może być bardziej nośna niż długie tyrady i głębokie analizy. Elon Musk w typowy dla siebie sposób odpowiedział na tweeta Sachy Barona Cohena, który skrytykował ostro Facebooka.

10.02.2020 09.01
Elon Musk
REKLAMA
REKLAMA

Sacha Baron Cohen, aktor znany z roli Borata, ale również doskonałej kreacji w serialu „The spy”, skrytykował Facebooka. Opublikował na Twitterze  karykaturę wraz z komentarzem:

Na tweeta, aktora zareagował w charakterystyczny dla siebie sposób Elon Musk, pisząc krótko:

Tweet Cohena to zbiór truizmów, ale pytania, które stawia aktor są ważne

Aktor nie odkrywa swoim tweetem Ameryki, choć niewątpliwie ważny jest fakt, że kwestia dominacji Facebooka jest podnoszona publicznie. Nawet jeżeli dzieje się to z wykorzystaniem innego serwisu społecznościowego i czyni to przedstawiciel branży rozrywkowej.

Za oceanem od lat toczy się spór o przyszłość Facebooka, w którym padają postulaty podziału giganta. Nieprzypadkowo Mark Zuckerberg próbuje zintegrować należące do Facebooka usługi. Robi to za pomocą wspólnej identyfikacji wizualnej, zbudowanej wokół Facebooka jako fundamentu. To dlatego włączając Instagrama czy WhatsAppa zobaczymy wyraźne nowe logo Facebooka, podkreślające, że te usługi nie znajdują się w próżni, ale należą do giganta.

Plany mające ukrócić zapędy polityków do dzielenia Facebooka są zresztą bardziej dalekosiężne. Od miesięcy mówi się o udostępnieniu użytkownikom jednej usługi możliwości kontaktowanie się z tymi korzystającymi z drugiej (np. Messengera do WhatsAppa). Taka integracja byłaby mocnym argumentem przeciwko podziałowi.

Facebook jest słaby - mówi Elon Musk.

Po skandalach wokół aplikacji Cambridge Analytica, która posłużyła do wypompowania za pośrednictwem Facebooka danych milionów użytkowników pojawił się trend wyrażony hashtagiem #deletefacebook. Do usunięcia konta w największym serwisie społecznościowym świata zachęcał nawet twórca WhatsAppa, aplikacji, którą kupił Facebook.

REKLAMA

Oczywiście akcja nie spowodowała gwałtownego odpływu użytkowników, a w kolejnych kwartałach Facebook chwalił się wzrostami. Coś jednak pękło, a firma musiała ostro walczyć o wyjście z kryzysu wizerunkowego. Działania te przyniosły skutek, bo w 2019 r. serwis nie zaliczył tak spektakularnych wpadek, jak rok wcześniej.

Elon Musk dający prostą receptę: „skasuj Facebooka, jest słaby” zadaje silny cios firmie. Miliarder nie po raz pierwszy krytykuje medium Zuckerberga, a usunięcie z niego strony Tesli i SpaceX tłumaczył tym, że po prostu nie lubi Facebooka. Fakt, że zniechęca do Fejsa nie uruchomi potopu skasowanych kont, ale z pewnością wielu da do myślenia.

Zdjęcie główne: kgmanoj / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA