REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wyciekła reklama, a w niej: Shadow of the Colossus oraz Sonic Forces za darmo w PS Plus

Jeśli planowaliście zakup gier Shadow of the Colossus lub Sonic Forces na PS4, to jeszcze chwilę się wstrzymajcie. Najpewniej to właśnie te dwa tytuły otrzymają bez dodatkowych opłat subskrybenci usługi PS Plus.

26.02.2020
17:40
Shadow of the Colossus ps plus
REKLAMA

AKTUALIZACJA: opisane w tym tekście gry zostały oficjalnie potwierdzone.

REKLAMA

Na informację o tym, które gry udostępnione zostaną za darmo abonentom usługi PlayStation Plus, trafiłem w serwisie Reddit. Użytkownik podpisujący się swojsko brzmiącym nickiem Zioman — trochę ziomek, trochę Roman — zamieścił zrzut ekranu reklamy, która rzekomo pojawiła się w serwisie Gry-Online.pl.

playstation plus ps plus marzec 2020 shadow of the colossus sonic force

Na bannerze, którego teraz nie sposób na rzeczonej stronie namierzyć, pojawiła się reklama usługi PlayStation Plus. Sony przypomina, że tylko do 3 marca 2020 r. będzie można przypisywać do swojego konta w PS Store darmowe gry na luty, którymi były The Sims 4, Bioshock, Bioshock 2 oraz Firewall: Zero Hour.

Od 3 marca 2020 r. w ramach usługi PlayStation Plus mają być dostępne dwie nowe gry

Pierwszą z wymienionych gier jest Shadow of the Colossus, czyli japońska przygodowa gra akcji. Tytuł pierwotnie ukazał się w wersji na konsolę PlayStation 2 w 2005 r. i doczekał się reedycji HD na PlayStation 3 w 2011 r. oraz na PlayStation 4 w 2018 r. Zadaniem gracza jest walka z tytułowymi kolosami.

Shadow of the Colossus PS4 29

Druga z produkcji to Sonic Forces, czyli platformowa gra od Sonic Team. Sega przygotowała tę multiplatformową platformówkę z okazji 25-lecia marki w 2017 r. Zadaniem gracza jest pokonanie Doktora Eggmana i jego armii robotów. Gra ma różne tryby zabawy, w tym klasyczny sidescroller.

Czy faktycznie te dwie gry będą w  PS Plus w marcu? Tego dowiemy się już niebawem

AKTUALIZACJA: opisane w tym tekście gry zostały oficjalnie potwierdzone.

Potwierdzenie tej informacji powinna się pojawić jeszcze dziś. Wydaje się to jednak bardzo prawdopodobne, że gracze, którzy zdecydowali się na konsolę PS4 wraz z abonamentem PlayStation Plus, będą mogli pobrać bez dodatkowych opłat w marcu 2020 r. właśnie Shadow of the Colossus i Sonic Forces.

Shadow of the Colossus PS4 33
REKLAMA

W przeszłości bardzo często ta pierwsza darmowa gra z abonamentowej oferty Sony była nieco zakurzoną już produkcją na wyłączność. Shadow of the Colossus niedawno było dostępne w promocji w PlayStation Store, a Sony z pewnością chciało sprzedać jak najwięcej kopii tej gry przed dodaniem jej do abonamentu.

Wybranie na drugi tytuł akurat Sonic Forces nie jest z pewnością przypadkowe. Zawsze w PS Plus ta dodatkowa gra bez dodatkowych opłat była nieco mniejszą produkcją, a czasem wręcz indykiem. W dodatku lada moment do kin wejdzie film o przygodach jeża Sonica, więc Sony lepszego terminu na udostępnienie tej gry nie mogłoby wybrać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA