REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chrome będzie zmieniał kolory jak kameleon. Barwne ramki PWA z Edge’a trafią do przeglądarki Google’a

Progressive Web Apps zainstalowane za pomocą Chrome’a na razie mają jedno i to samo obramowanie okna. Jednak już niedługo będzie można je łatwo od siebie odróżnić. To pomysł Microsoftu.

04.02.2020
12:20
chrome
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft nie tak dawno temu wprowadził do przeglądarki Edge funkcję kolorowania okien poszczególnych aplikacji typu PWA. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka łatwo odnaleźć tę właściwą, której aktualnie szukamy, w gąszczu otwartych okien na Pulpicie.

Funkcja ta nie była jednak projektowana wyłącznie z myślą o Edge’u. Kolorowanie ramek PWA to zmiana, jaką Microsoft zaproponował do przeglądarki Chromium, na której wspomniany Edge bazuje. Teraz reszta podmiotów rozwijających tę przeglądarkę wprowadza ją do swoich nakładek. W tym ten najważniejszy, czyli Google.

PWA w Google Chrome z kolorowymi ramkami. By łatwo było odróżnić poszczególne aplikacje.

chrome pwa kolory class="wp-image-1081530"
REKLAMA

Edge to bardzo udana przeglądarka, ale i tak większość z nas korzysta z Chrome’a, a więc i za jego pomocą instaluje PWA. Na szczęście te kolorowe ramki trafią do tej przeglądarki – redakcja Techdows wypatrzyła stosowną informację na platformie deweloperskiej Google’a.

Kolor nie jest dobierany przypadkowo. Przeglądarki Chromium będą go wybierały na podstawie ogólnej kolorystyki danej aplikacji. Kolorowanie ramek ma trafić do następnej aktualizacji Chrome Canary, a więc wczesnej wersji testowej nakładki Google’a na Chromium. To oznacza, że za kilka tygodni nowość ta trafi również do produkcyjnej wersji Chrome’a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA