REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus zamyka swoją bramkę SMS. Został tylko miesiąc na skorzystanie z usługi

Orange nie jest jedynym operatorem, który rezygnuje z bramki SMS. Swoją usługę pozwalającą na wysyłanie wiadomości tekstowych na numer telefonu przez internet wysłał właśnie na śmietnik historii Plus.

bramka sms plus koniec
REKLAMA
REKLAMA

Kto by pomyślał, że w 2020 r. zwykła bramka SMS/MMS będzie budzić aż tyle emocji. Nasz materiał o tym, że Orange zamyka tego typu usługę z końcem stycznia, był jednym z najchętniej czytanych tekstów w dniu swojej publikacji w naszym serwisie.

Orange podzielił się zresztą kilkoma ciekawostkami na temat zainteresowania, jakim cieszyła się jego bramka SMS i MMS na przestrzeni lat.

Usługa, która wystartowała w 2003 r. — czyli jeszcze w czasach, gdy dzisiejszy pomarańczowy operator nazywał się Idea — wysłała łącznie 3220011323 SMS-ów. Na przestrzeni 2008 r. wysyłano z niej do 40 do 50 mln takich wiadomości miesięcznie.

Bramka SMS od Orange’a swój rekord pobiła nieco wcześniej, czyli 24 grudnia 2005 r. Operator dostarczył do odbiorców wtedy aż 2 482 355 krótkich komunikatów tekstowych. W całym grudniu ubiegłego roku wysłano ich zaś tylko 240 tys. sztuk.

Orange zdecydował się w ubiegłym miesiącu zamknąć swoją bramkę SMS/MMS, a dzisiaj to samo robi Plus.

REKLAMA

Bramka SMS i MMS na stronie Orange Polska nie była jedyną usługą tego typu. Internauci, którzy nadal chcieli mieć możliwość wysyłania wiadomości z przeglądarki prosto na numer telefonu, mogli skorzystać z usługi sieci Plus. Jednak i w tym przypadku trzeba się z taką funkcją pożegnać. Telekom należący do Grupy Cyfrowy Polsat również zwija żagle.

Jak można przeczytać na stronie operatora, bramka SMS sieci Plus przestanie działać 9 marca 2020 r. Podobna informacja znalazła się w dwóch miejscach bezpośrednio w witrynie pozwalającej na wysyłanie wiadomości. Telekom zachęca klientów, by wykorzystali do tego dnia zgromadzone na swym koncie abonenckim punkty, które można wymieniać na bezpłatne SMS-y, zanim przepadną.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA