REKLAMA

Plus zamyka swoją bramkę SMS. Został tylko miesiąc na skorzystanie z usługi

Orange nie jest jedynym operatorem, który rezygnuje z bramki SMS. Swoją usługę pozwalającą na wysyłanie wiadomości tekstowych na numer telefonu przez internet wysłał właśnie na śmietnik historii Plus.

03.02.2020 18.21
bramka sms plus koniec
REKLAMA
REKLAMA

Kto by pomyślał, że w 2020 r. zwykła bramka SMS/MMS będzie budzić aż tyle emocji. Nasz materiał o tym, że Orange zamyka tego typu usługę z końcem stycznia, był jednym z najchętniej czytanych tekstów w dniu swojej publikacji w naszym serwisie.

Orange podzielił się zresztą kilkoma ciekawostkami na temat zainteresowania, jakim cieszyła się jego bramka SMS i MMS na przestrzeni lat.

Usługa, która wystartowała w 2003 r. — czyli jeszcze w czasach, gdy dzisiejszy pomarańczowy operator nazywał się Idea — wysłała łącznie 3220011323 SMS-ów. Na przestrzeni 2008 r. wysyłano z niej do 40 do 50 mln takich wiadomości miesięcznie.

Bramka SMS od Orange’a swój rekord pobiła nieco wcześniej, czyli 24 grudnia 2005 r. Operator dostarczył do odbiorców wtedy aż 2 482 355 krótkich komunikatów tekstowych. W całym grudniu ubiegłego roku wysłano ich zaś tylko 240 tys. sztuk.

Orange zdecydował się w ubiegłym miesiącu zamknąć swoją bramkę SMS/MMS, a dzisiaj to samo robi Plus.

REKLAMA

Bramka SMS i MMS na stronie Orange Polska nie była jedyną usługą tego typu. Internauci, którzy nadal chcieli mieć możliwość wysyłania wiadomości z przeglądarki prosto na numer telefonu, mogli skorzystać z usługi sieci Plus. Jednak i w tym przypadku trzeba się z taką funkcją pożegnać. Telekom należący do Grupy Cyfrowy Polsat również zwija żagle.

Jak można przeczytać na stronie operatora, bramka SMS sieci Plus przestanie działać 9 marca 2020 r. Podobna informacja znalazła się w dwóch miejscach bezpośrednio w witrynie pozwalającej na wysyłanie wiadomości. Telekom zachęca klientów, by wykorzystali do tego dnia zgromadzone na swym koncie abonenckim punkty, które można wymieniać na bezpłatne SMS-y, zanim przepadną.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA