REKLAMA

Orange wyłącza Bramkę SMS. O tym, że była dotąd dostępna, dowiecie się zapewne z tego tekstu

Zła wiadomość dla osób, które nadal chcą wysyłać wiadomości tekstowe bezpośrednio z przeglądarki. Bramka SMS od Orange przestaje działać.

20.01.2020 17.28
orange bramka sms koniec
REKLAMA
REKLAMA

Dwie dekady temu, gdy uczęszczałem jeszcze do szkoły średniej, uwielbiałem tzw. bramki SMS. To były w końcu mroczne czasy - internet mobilny w zasadzie jeszcze nie istniał, a za każdorazowe wysłanie SMS-a składającego się ze 160 znaków trzeba było osobno płacić.

Bramka SMS pozwalała zaoszczędzić kieszonkowe.

Możliwość wysłania wiadomości z podpiętego do sieci komputera - czy to w domu, czy to np. w szkole lub u znajomego - prosto na numer telefonu i to bez żadnych opłat była dla ówczesnego nastolatka fenomenalnym rozwiązaniem. Co prawda szybko pojawiły się limity, a do tego do wiadomości doklejane były reklamy, ale kto by się tym przejmował - liczyło się to, że awaryjnego SMS-a można było wysłać za darmo.

Dzisiaj, czyli w dobie usług rozliczanych w modelu no-limits, bramka SMS nie ma racji bytu. Dlatego ze sporym zaskoczeniem odkryłem, że mimo to Orange… nadal oferuje klientom indywidualnym usługę wysyłania wiadomości z poziomu przeglądarki internetowej. Rzecz jednak w tym, że można powoli przyzwyczajać się do tego, by mówić o bramce SMS tegoż operatora w czasie przeszłym dokonanym.

Bramka SMS od Orange przestanie działać już 1 lutego 2020 r.

Na podstronie usługi o nazwie SMS/MMS z internetu, która jeszcze przez kilkanaście dni będzie dostępna z poziomu stron internetowych sms.orange.pl i mms.orange.pl, pojawiła się niedawno informacja, że przestanie być ona aktywna z końcem miesiąca. O sprawie poinformował dzisiaj serwis Telepolis.

Orange sugeruje przy tym użytkownikom, by zarchiwizowali treść wysłanych i odebranych wiadomości, jeśli mają taką potrzebę. Po upłynięciu wspomnianego wyżej terminu nie będzie to możliwe. Zdziwię się jednak, jeśli ktoś będzie za tym rozwiązaniem - w dobie smartfonów, internetu mobilnego i usług no-limits - tęsknił.

orange bramka sms koniec nie dziala class="wp-image-1073184"

Oczywiście bramka SMS od Orange nie była jedyną usługą tego typu.

REKLAMA

Play wyłączył swoją bramkę SMS już rok temu, ale wiadomość z internetu na numer telefonu pozwala wysłać m.in. Plus. W przypadku zielonego operatora wysyłanie ich na numery sieci Plus jest bezpłatne, a do wysyłania wiadomości na numery w innych sieciach trzeba założyć konto.

Oprócz tego można znaleźć wiele innych bramek SMS od firm nie będących operatorami telefonii komórkowej. Zachowałbym jednak szczególną ostrożność przy podawaniu swojego lub cudzego numeru telefonu w sieci. Nie jest wykluczone, że część z takich bramek SMS to oszustwo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA