Tech  /  News

Nieoznakowani w okolicy, czyli gdzie? Teraz Yanosik poda miejsce, w którym zgłoszono radiowóz

yanosik apple carplay

„Nieoznakowani w okolicy - inny” - ten komunikat z Yanosika (lub rozszerzony o konkretną markę) wprawia mnie w konsternację. No bo co to znaczy „w okolicy”? Teraz to się zmieni i użytkownicy dowiedzą się, gdzie konkretnie widziany był nieoznakowany pojazd policyjny.

Mieszkam nieopodal drogi szybkiego ruchu więc komunikat „nieoznakowani w okolicy” z nazwą marki radiowozu słyszę często zaraz po włączeniu Yanosika. Informacja tego typu daje nam wyłączenie poczucie, że gdzieś w pobliżu, bliżej lub dalej, drogówka poluje na kierowców jadących (przede wszystkim) zbyt szybko lub łamiących inne przepisy ruchu drogowego.

Oczywiście to nie wina Yanosika, że policjanci są w ruchu i nie można ich przypisać na długo do konkretnego miejsca. Okazuje się jednak, że funkcję tę można poprawić. Od teraz Yanosik poda nam w formie wizualnej i dźwiękowej nie tylko informację o marce radiowozu, ale także miejscu zgłoszenia i odległości.

Wystarczy rzucić okiem na belkę w aplikacji, gdzie wyświetlane jest zgłoszenie. W przypadku notyfikacji o nieoznakowanych, pojawiają się tam także takie informacje jak: model auta, miejsce zgłoszenia czy konkretna odległość do tej lokalizacji. Strzałka wskaże także kierunek do danego punktu - informuje Paweł Bahyrycz z Yanosika.

Dodatkowo lektor poda miejsce dodania informacji o nieoznakowanym pojeździe z dokładnością do ulicy lub numeru drogi.

Yanosik poda dokładniejsze informacje.

Fakt, że patrole drogówki są mobilne sprawia, że powyższa informacja obarczona jest dozą sporego przybliżenia. Nie wiemy przecież czy zgłaszający widział poruszający się radiowóz, czy też stojący na poboczu, z policjantami kontrolującymi jakiś pojazd. Informacja o miejscu jest jednak o tyle pożyteczna, że pozwoli dokładniej przypisać „nieoznakowanych” do konkretnego rejonu.

Kierowcy, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego, tak czy siak nie mają się czym przejmować.

Rozszerzona funkcja została dodana do ostatniej aktualizacji aplikacji Yanosik na Androida i iOS.