REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Duża gra CD Projektu zmierza na smartfony. Od razu na myśl przychodzi Wiedźmin 3

No dobrze, nie wiemy czy chodzi na pewno o Wiedźmina. Na razie wiemy, że postępy prac nad dużą grą ze znanej marki w wersji na urządzenia mobilne idą pełną parą. Prowadzi je studio Spokko i szczerze wątpimy, by chodziło o Cyberpunka 2077.

29.01.2020
16:59
Wiedźmin na telefony i tablety? Spokko, podobno już nad tym pracują
REKLAMA
REKLAMA

Studio Spokko od pewnego czasu prowadzi prace nad grą na urządzenia mobilne. Na razie nie wiemy o niej absolutnie nic, poza dwiema rzeczami. Po pierwsze, wydawcą gry jest CD Projekt. Po drugie, gra wykorzystuje licencję na znaną markę. To pozwala snuć pewne domysły.

Dwie znane marki należące do CD Projektu to Wiedźmin i znajdujący się nadal w produkcji Cyberpunk 2077. Nie da się też wykluczyć jakiejś zewnętrznej znanej marki, do której prawo pozyskał CD Projekt lub Spokko. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne – Wiedźmin cieszy się niezmiennie wysoką popularnością, aktualnie dodatkowo podbijaną przez serial Netfliksa. Logicznym wydaje się kuć żelazo póki gorące.

A to wykuwanie prawdopodobnie ma się już ku końcowi. Komputer Świat jako pierwszy wypatrzył ogłoszenia o pracę umieszczone przez Spokko, z których wynika, że prace nad grą są już bardzo zaawansowane. Studio szuka między innymi koordynatora ds. marketingu czy osób mających pomagać w szlifowaniu ścieżek dialogowych. Wydaje się wręcz, że Spokko lub CD Projekt lada dzień oficjalnie ogłoszą swój nowy projekt.

Mobilny Wiedźmin na telefony i tablety – jaki właściwie mógłby być?

REKLAMA

Konwersja Wiedźmina 3 na konsolę Nintendo Switch udowodniła wszem i wobec, że CD Projekt ma nosa do zdolnych programistów – również gdy wybiera podwykonawcę, tak jak do switchowego portu. Do dziś trudno uwierzyć, że tak skomplikowana gra przy tak wymagającej oprawie wizualnej działa tak dobrze na mobilnej konsolce Nitnendo. Jednak pomimo naszej wielkiej wiary w umiejętności doświadczonych programistów studia Spokko, konwersja Wiedźmina 3 na telefony wydaje się mało prawdopodobna.

Z wypatrzonych przez Komputer Świat ogłoszeń wynika, że gra – poza rozbudowanymi ścieżkami dialogowymi – będzie operowała w grafice 3D i będzie uwzględniała sieciowe usługi nieznanej natury. Może będzie to bardziej klasyczny RPG z rzutem izometrycznym? A może w ogóle gra przygodowa? Wygląda na to, że lada moment się przekonamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA