REKLAMA

Samsung Galaxy S11 czy Samsung Galaxy S20? Przekonamy się 11 lutego. Unpacked oficjalnie zapowiedziane

To już oficjalne. Organizowana przez Samsunga prezentacja Unpacked obędzie się 11 lutego 2020 r. Firma zaprezentuje wtedy swoją najważniejszą linię smartfonów, odkrywając przed światem nowe modele Galaxy ze średniej oraz wysokiej półki. Można jednak przypuszczać, że nie tylko Samsung Galaxy S11 (lub S20) będzie gwiazdą nadchodzącego pokazu.

05.01.2020 11.14
galaxy s11 co wiemy
REKLAMA
REKLAMA

Według najnowszych plotek kolejny flagowy smartfon Koreańczyków cale nie musi się nazywać Samsung Galasy S11. Firma rzekomo rozważa porzucenie chronologicznego porządku na korzyść nazwy Samsung Galaxy S20. Owa dwudziestka ma odpowiadać rocznej dacie w kalendarzu. Co za tym idzie, w 2021 r. otrzymalibyśmy Galaxy S21, rok później Galaxy S22 i tak dalej. Taki zabieg miałby podkreślać nowoczesność smartfonów Samsunga, a także ułatwiać ich identyfikację przeciętnemu klientowi.

Samsung Galaxy S11 czy Samsung Galaxy S20? Dowiemy się 11 lutego 2020 r.

To oficjalna, potwierdzona i uchwycona na materiałach promocyjnych data. Dokładnie 11 lutego 2020 r. o godzinie 20:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja Unpacked, którą będziemy mogli oglądać na żywo za pośrednictwem Internetu. Transmisję znajdziemy wtedy m.in. na oficjalnej stronie Samsunga oraz na YouTube.

Materiał zdradzający tegoroczne Unpacked jest bardzo enigmatyczny. Widzimy na nim ruchome elementy, które znajdują się pod białym materiałem. Jeszcze bardziej sugestywne jest pokazanie dwóch kształtów na samym końcu. Oba wydają się zbyt kwadratowe aby przedstawiać klasyczny smartfon. Być może to jakieś akcesorium dedykowane nowemu Galaxy? O wiele ciekawszy byłby jednak Fold 2 z ekranem zginanym w poziomie. Zgadzałoby się to ze zdjęciami, które niedawno wyciekły.

Co wiemy o najnowszym flagowcu z serii Galaxy? Wrażenie zrobi ekran i aparat.

 class="wp-image-1065804"

Przynajmniej jeden z trzech przyszłych modeli Galaxy (S, S+ oraz Se) dostanie ekran odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Dotychczas wyższe wartości odświeżania były stosowane głównie w tzw. smartfonach dla graczy. Benefity płynące ze 120 Hz nie ograniczają się jednak wyłącznie do gier. Ekran z wyższym odświeżaniem to większa responsywność oraz lepsze doznania podczas przeglądania multimediów. Dlatego możemy spodziewać się postępującej ekspansji wyświetlaczy 120 Hz w urządzeniach mobilnych.

Aby poradzić sobie z dwukrotnie wyższą częstotliwością odświeżania obrazu, nowy Samsung Galaxy zostanie wyposażony w akumulator o solidnej pojemności 5000 mAh. Tańszy model Se najprawdopodobniej dostanie z kolei ekran 60 Hz oraz akumulator 4100 mAh. Nowe telefony Samsunga mają być jednymi z najdłużej działających na jednym ładowaniu.

REKLAMA

Bardzo interesująco prezentują się doniesienia dotyczące aparatu. Gigantyczna wysepka z tyłu obudowy ma być domem dla 108-megapikselowej matrycy. Co ciekawe, nie będzie to ten sam aparat Samsunga, jaki pojawił się w smartfonie Xiaomi. Koreańczycy postawią na zupełnie nową autorską matrycę. Znacznie droższą i lepszą od tej, jaką produkują dla rynkowego konkurenta. Cechą rozpoznawczą nowych aparatów Galaxy mają być kapitalne zdjęcia nocne, osiągane nie tylko za pomocą sztuczek oprogramowania, ale również dedykowanymi obiektywami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA