REKLAMA

Jeszcze jeden składany Samsung? Galaxy Z ma być smartfonem składanym w dwóch miejscach

Samsung Galaxy Z Flip, czyli nadchodzący smartfon „z klapką” może nie być jedynym nowym produktem tego typu. Co powiecie na podwójnie składanego Samsunga z wielkim ekranem?

20.01.2020 20.32
samsung galaxy z składany smartfon
REKLAMA
REKLAMA

W chińskim serwisie Weibo pojawiło się zdjęcie przedstawiające biuro. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie grafika na jednym z monitorów. Widzimy na niej smartfon z ekranem zginanym w dwóch miejscach. Urządzenie jest złożone w kształt litery „Z”, a podpis u góry brzmi „Galaxy Z”.

samsung galaxy z składany smartfon class="wp-image-1073232"

Warto zauważyć, że system widoczny na monitorze to DeX znany ze smartfonów i tabletów Samsunga.

Czy ten przeciek może być prawdziwy?

Serwis Slashleaks ocenia wiarygodność zdjęcia zaledwie na 38 proc. Możliwe, że to tylko radosna twórczość grafika, ale urządzenie składane w kształt litery „Z” ma szansę trafić na rynek, ponieważ nad takim rozwiązaniem pracuje już kilka firm.

Podczas konferencji TCL na ubiegłorocznych targach IFA w Berlinie widziałem na scenie prezentację pierwszego smartfona sprzedawanego pod marką TCL, czyli modelu Plex. Zaraz po niej przedstawiciele firmy pokazali kierunek, w jakim chcieliby iść. Na scenie pojawiły się zdjęcia składanych smartfonów, w tym takiego, w którym ekran składa się w kształt litery „Z”. Była to sugestia, że dział badawczo-rozwojowy już testuje takie rozwiązanie. Pojawił się też film pokazujący prototyp podwójnie składanego smartfona TCL.

Inny przykład pokazało Xiaomi, które na Twitterze pochwaliło się koncepcyjnym modelem składanym w dwóch miejscach. Sprzęt nie składa się w kształt „Z”, ale również ma dwa zawiasy. Na razie to tylko projekt, ale mimo to Xiaomi postanowiło podzielić się nim publicznie.

Podwójnie składany smartfon mógłby się odnaleźć w ofercie Samsunga.

Są ku temu dwa powody. Po pierwsze, Samsung jest jednym z nielicznych producentów, którzy faktycznie wprowadzili do sprzedaży składany smartfon, czyli Galaxy Fold. Koreańczycy nabrali już sporo doświadczenia, szczególnie po początkowych problemach z wytrzymałością.

Po drugie, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już 11 lutego zobaczymy kolejny składany smartfon Samsunga, czyli Galaxy Z Flip. Ma to być smartfon przypominający zaprezentowaną w ubiegłym roku Motorolę Razr.

Według wcześniejszych plotek, Samsung miał pokazać w 2020 r. aż dwa składane smartfony. Pierwszym będzie Galaxy Z Flip. Czy drugim może być podwójnie składany Galaxy Z? Widziałbym takie urządzenie jako następcę Galaxy Folda. Po rozłożeniu ekranu otrzymywalibyśmy jeszcze większą, prawdziwe tabletowa powierzchnię, a więc byłoby to idealnym rozwinięciem idei stojącej za Foldem.

samsung galaxy fold jako tablet class="wp-image-1030048"
REKLAMA

Jednocześnie Samsung naprawiłby główny problem Folda, którym był niewielki przedni ekran. W Galaxy Z cały front złożonego smartfona byłby ekranem, podobnie jak w klasycznych smartfonach.

Na razie trudno ocenić wiarygodność grafiki z serwisu Weibo, ale wygląda na to, że podobne rozwiązania są już testowane za zamkniętymi drzwiami technologicznych gigantów. Nie jest wykluczone, że takie smartfony pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA