REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Odbiór listu pokwitujesz na Samsungu. Poczta Polska kupiła listonoszom 30 tys. tabletów

Listonosze w 2020 r. wrzucą do swoich toreb nowe tablety. Poczta Polska zdecydowała się na urządzenia marki Samsung z kartami SIM od sieci Orange.

09.01.2020
13:55
Poczta Polska i Mobilny listonosz - tablety Samsunga z SIM-ami Orange
REKLAMA
REKLAMA

Poczta Polska poinformowała dzisiaj, że zawarła umowę z firmami Integrated Solutions oraz Orange Polska. Na jej mocy pracownicy firmy otrzymają do dyspozycji 30 tys. tabletów marki Samsung z modemami LTE.

Urządzenia będą wykorzystywane przez najbliższe trzy lata w ramach programu Mobilny listonosz.

Poczta Polska w ramach umowy wykupiła nie tylko urządzenia, ale również usługi. Wraz z tabletami otrzyma 30 tys. kart SIM, dzięki którym urządzenia mobilne używane przez listonoszy podczas pracy w terenie będą cały czas online.

Oprócz tego Poczta Polska wykupiła licencje do systemu dedykowanego do zarządzania flotą urządzeń oraz usługi napraw serwisowych. Łączna wartość umowy z firmami Integrated Solutions oraz Orange Polska opiewa na kwotę 116 mln zł.

Poczta Polska i tablety dla listonoszy - co to daje?

 class="wp-image-1067901"

Grzegorz Kurdziel, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży chwali się, że „to największe tego typu wdrożenie w Europie na przestrzeni ostatnich kilku lat”. Wyjaśnia przy tym, co konkretnie na tej umowie zyskają klienci jego firmy.

Dzięki wyposażeniu swoich pracowników w tablety, przez trzy kolejne lata w ramach programu Mobilny listonosz będą mogli oni obsługiwać przesyłki z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru. Już teraz dostarczanych jest ich ok. ośmiu milionów miesięcznie.

Z jakich tabletów będą korzystać listonosze?

 class="wp-image-1067904"

Poczta Polska zdecydowała się na model Samsung Galaxy Tab Active 2 w wersji LTE. To urządzenie przystosowane do pracy w trudnych warunkach, które spełnia normę MIL-STD-810G. Tablet wyposażony został w rysik S-Pen, który umożliwia składanie podpisu.

REKLAMA

Samsung Galaxy Tab Active 2 trafił do sprzedaży w 2017 r. i wyposażony został w 8-calowy ekran o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli. Napędza go procesor Exynos 7870 Octa wspierany przez 3 GB RAM. Tablet działa pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat.

Biorąc pod uwagę fakt, iż umowa opiewa na kwotę 116 mln zł., a w jej ramach wykupione zostanie 30 tys. tabletów, Poczta Polska za każde takie urządzenie i akcesoria wraz z kartą SIM, wsparciem i oprogramowaniem przez 3 lata zapłaci 3900 zł. Sam tablet wyceniany jest dziś na rynku detalicznym na 1300 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA