REKLAMA

Xiaomi obiecuje ekstremalną częstotliwość odświeżania ekranu w Pocophone Poco X2

Pocophone Poco X2 ma przed nami coraz mniej tajemnic. Poznaliśmy już datę premiery i wiemy, jakiej specyfikacji technicznej się spodziewać.

27.01.2020 11.22
pocophone poco x2
REKLAMA
REKLAMA

Już wcześniej wiedzieliśmy, że kolejny smartfon marki Poco, która powstała jako osobny dział w strukturach Xiaomi, doczeka się premiery w nadchodzącym miesiącu. Z początku podejrzewaliśmy, że następca Pocophone F1 będzie się nazywał Pocophone F2, ale producent zdecydował się na nazwę Poco X2.

Pocophone Poco X2 - data premiery

Premiera nowego urządzenia nastąpi lada moment i odbędzie się 4 lutego 2020 r. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie Poco X2 zadebiutuje w Europie, w tym w Polsce. Urządzenie najpierw trafi do sprzedaży na rynku indyjskim.

Data premiery Poco X2 to jednak nie jedyna informacja na temat tego telefonu, jaka trafiła właśnie do sieci. Na stronie internetowej poświęconej temu urządzeniu znalazła się informacja, że firma kieruje swoje nowe urządzenie przede wszystkim do graczy.

Poco X2 będzie oferował „ekstremalną częstotliwość odświeżania ekranu” i „ekstremalny gaming” (cokolwiek to znaczy).

Producent planuje też „wejść na następny poziom płynnej reakcji na dotyk”. Poco chwali się też aparatem, wydajnością, którą ma zapewnić obecny w Poco X2 układ marki Qualcomm Snapdragon oraz akumulatorem. Z doniesień serwisu Android Central wynika jednak, że nie będzie to całkowicie nowy sprzęt.

REKLAMA

Bazą dla Pocophone X2 jest podobno Xiaomi Redmi K30. To urządzenie zapowiedziano w zeszłym miesiącu na rynku chińskim i wedle najnowszych doniesień będzie współdzielić podzespoły w Poco X2 - lub przynajmniej ich część.

Xiaomi Redmi K30 cechuje 6,67-calowy ekran 120 Hz, układ Snapdragon 730G i aparat z czterema obiektywami, z których jednym jest Sony IMX686 64 MPix. Do tego dochodzi akumulator 4500 mAh ładowany z mocą 27 W. Trzeba przyznać, że to pasuje do opisu Poco X2 na stronie producenta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA