REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Użytkownicy PlayStation wybrali najlepsze gry dekady. Wiedźmin 3 na podium

Oficjalny blog PlayStation opublikował wyniki głosowania, w którym gracze wybrali najlepsze gry na konsole Sony. Zwycięzca mógł być tylko jeden, ale cieszy też wysoka pozycja polskiego Wiedźmina 3.

10.01.2020
20:35
mediamarkt 7 playstation 4 black friday 2019
REKLAMA
REKLAMA

Wejście w lata 20. XXI w. to świetna okazja do podsumowań ostatniej dekady. Oficjalny blog PlayStation jakiś czas temu ogłosił ankietę, w której czytelnicy mogli zagłosować na najlepsze gry dostępne na platformach PlayStation. Liczba mnoga to nie przypadek, bo w ostatnim dziesięcioleciu pojawiały się nowe tytuły nie tylko na PlayStation 4, ale też na PS3, jak i na przenośną Vitę.

Najlepszą grą dekady zostało The Last of Us.

playstation 4 najlepsze gry ps4 class="wp-image-1068801"

The Last of Us otrzymało „platynę”, czyli najwyższą nagrodę w konkursie. Nie jest to wielkie zaskoczenie dla osób, które miały przyjemność poznać historię Joela i Ellie. Naughty Dog stworzyło wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju mieszankę trzymającej w napięciu historii, świetnego gameplayu, wymagającej mechaniki i do tego przepięknej warstwy wizualnej.

The Last of Us debiutowała pod koniec ubiegłej generacji, wyciskając ostatnie soki z podzespołów PlayStation 3. Później mogliśmy grać w remaster na PlayStation 4. Druga część tej niezwykłej przygody zadebiutuje 29 maja 2020 r., a więc na koniec obecnej generacji konsol.

Miejsce numer dwa to God of War.

playstation 4 najlepsze gry ps4 class="wp-image-1068804"

Złota nagroda trafia do God of War. To kolejna ekskluzywna gra przeznaczona na PlayStation 4. Tytuł dla mnie wyjątkowy, ponieważ niedawno sam go ukończyłem, zdobywając (naprawdę trudną!) platynę. God of War w mojej opinii jest grą, która nie ma słabych stron. Seria z dość płytkiego slashera ewoluowała w wymagający tytuł zbudowany wokół rewelacyjnie przedstawionej historii. To prawdziwa perełka.

Numer trzy to Wiedźmin 3: Dziki Gon.

playstation 4 najlepsze gry ps4 class="wp-image-1068807"

Wyróżnienie srebrne otrzymał Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gracze docenili tytuł, który można uznać za nasze dobro narodowe. Dzieło CD Projekt RED, mimo ponad 4 lat na karku, cieszy się uznaniem i popularnością, zwłaszcza po premierze serialu Netfliksa. Niedawno w Wiedźmina 3 grało jednocześnie więcej graczy niż tuż po premierze.

Czwarte miejsce zajęło GTA V.

playstation 4 najlepsze gry ps4 class="wp-image-1068810"

Brązowe odznaczenie otrzymał tytuł, którego nie mogło zabraknąć na liście. Najlepsze GTA w historii to ogromne i zróżnicowane miasto wraz z terenami podmiejskimi, trzech szalenie ciekawych bohaterów (w tym jeden prawdziwy szaleniec) i wielkie pokłady ironii, szydery oraz absolutnego braku poprawności politycznej. Tytuł zdecydowanie zasłużył na tak wysokie miejsce.

Oto pełna lista najlepszych gier dekady według graczy PlayStation.

REKLAMA
 1. The Last of Us
 2. God of War
 3. The Witcher 3: Wild Hunt
 4. Grand Theft Auto V
 5. Red Dead Redemption 2
 6. The Elder Scrolls V: Skyrim
 7. Horizon Zero Dawn
 8. Bloodborne
 9. Uncharted 4: A Thief’s End
 10. Marvel’s Spider-Man
 11. Persona 5
 12. Dark Souls
 13. Call of Duty: Black Ops II
 14. NieR: Automata
 15. Death Stranding
 16. Red Dead Redemption
 17. Mass Effect 2
 18. Fortnite
 19. Batman: Arkham City
 20. Resident Evil 2

Jeżeli jakiś tytuł z powyższej listy (a zwłaszcza spośród czterech pierwszych miejsc) czeka na swój moment na dysku waszej konsoli, możecie być pewni, że nie będziecie zawiedzeni. Szczególnie w przypadku numeru jeden, czyli The Last of Us, które niedawno zostało też grą dekady według użytkowników serwisu Metacritic, uwzględniającego gry na wszystkie platformy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA