REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

OnePlus chce być nowym królem płynności animacji. Nie poprzestał na odświeżaniu 120 Hz

Przyszły telefon firmy OnePlus – prawdopodobnie chodzi o OnePlusa 8 Pro – ma być wyposażony w 120-hercowy wyświetlacz, opracowany wspólnie z Samsung Display. Producent zadba też o dodatkowe optymalizacje w oprogramowaniu.

13.01.2020
12:36
OnePlus 7T Pro McLaren Edition opinie
REKLAMA
REKLAMA

Wyścig na gęstość pikseli w wyświetlaczach telefonów stracił sens? Bez wątpienia, ale i tak producenci telefonów będą szukać kolejnych argumentów na to, byśmy wymienili nasze stare urządzenie na nowe. Tym najbardziej aktualnym jest częstotliwość odświeżania – im więcej herców, tym lepiej. A OnePlus ma ambicje być liderem w tej konkurencji.

Jak potwierdził Pete Lau, prezes OnePlusa, między innymi dziennikarzom The Verge, przyszły sztandarowy telefon tej firmy ma cechować się częstotliwością odświeżania 120 Hz. Najprawdopodobniej pan Lau ma na myśli OnePlusa 8 Pro – plotki na temat tak wysokich parametrów pojawiły się po raz pierwszy jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Sam telefon nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany.

Ale 120 Hz to nie wszystko. Co jeszcze nam zaoferuje wyświetlacz OnePlusa 8 Pro?

Moduł wyświetlacza został, jak potwierdza Lau, opracowany wspólnie z Samsung Display. To jednostka pracująca w technologii OLED, a więc cechująca się doskonałym kontrastem. Pracować ma w rozdzielczości 2K w 10-bitowym kolorze i obsługiwać tryb HDR (przy szczytowej jasności 1000 nitów). Ale to nadal nie koniec udogodnień.

Moduł wyświetlacza ma być dodatkowo ulepszany za sprawą dedykowanego układu scalonego MEMC, który odpowiadać będzie za umieszczenie dodatkowych klatek animacji w treściach zarejestrowanych z myślą o niższych częstotliwościach odświeżania – funkcję tę będzie można wyłączyć, jeżeli komuś ona nie odpowiada.

REKLAMA

Co więcej, wbudowany w wyświetlacz moduł dotykowy ma rejestrować dotyk z częstotliwością 240 Hz, co ma sprawić, ze telefon będzie wyjątkowo responsywny. Możemy też liczyć na niemal doskonała reprodukcję kolorów: JNCD <0.8. Dla porównania wyznaczający zazwyczaj standardy iPhone w modelu 11 Pro Max cechuje się parametrem JNCD <0.9, a więc nieco gorszym.

OxygenOS, a więc bazujący na Androidzie system operacyjny stosowany w OnePlusach również ma zawierać optymalizacje mające zapewniać jak najwięcej możliwych korzyści ze 120-hercowego odświeżania i 240-hercowego panelu dotykowego. Data premiery OnePlusa 8 Pro, w którym najpewniej znajdzie się wspomniany wyświetlacz, pozostaje nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA