REKLAMA

Wygląda na to, że OnePlus dołącza do 120-hercowego grona

Superpłynne animacje interfejsu i niesamowita responsywność na interakcje dotykiem – to znają wyłącznie posiadacze nielicznych telefonów z wyświetlaczem 120 Hz. OnePlus ma zaoferować coś podobnego w modelu 8 Pro.

09.11.2019 15.38
oneplus 7t 1
REKLAMA
REKLAMA

Wyścig na rozdzielczość wyświetlacza w telefonie powoli traci sens. Nie ma żadnego powodu, by w kilkucalowych ekranach stosować rozdzielczość wyższą niż UHD – a i tak nawet ta wydaje się być fanaberią. Czym kusić konsumenta do wymiany telefonu? Producenci znaleźli nowy patent: częstotliwość odświeżania. Im wyższa, tym płynniejsze animacje i bardziej precyzyjne reakcje na interfejs dotykowy.

Najlepsze w tej kategorii wyświetlacze trafiły na razie do bardzo nielicznych telefonów. Częstotliwością odświeżania 120 Hz mogą pochwalić się Asus Rog Phone II, Razer Phone, Razer Phone 2, Sharp Aquos R3 i Sharp Aquos zero2 (ten ostatni zawiera 240-hercowy wyświetlacz). Do tego zaszczytnego grona mają dołączyć telefony OnePlusa.

OnePlus 8 Pro z wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

REKLAMA

Jak informuje Max J. – użytkownik Twittera, który już wielokrotnie podał przedpremierowo zgodne z rzeczywistością informacje – do 120-hercowego grona ma dołączyć OnePlus 8 Pro. Choć na razie tylko on – zwykły OnePlus 8 ma mieć podobny wyświetlacz do tego stosowanego w OnePlus 7 Pro, a więc 90-hercowy.

Na razie o OnePlusie 8 Pro wiemy bardzo niewiele. Według informacji z niepotwierdzonych źródeł, wyświetlacz tegoż telefonu ma mieć otwór na kamerę internetową, podobnie jak Galaxy S10. Ów zaokrąglony wyświetlacz podobno ma mieć przekątną 6,65 cala, a więc ma być nieznacznie większy od 6,5-calowego z OnePlusa 8. Telefon ma być wyposażony w aparat z czterema obiektywami. Jego wymiary to podobno 165,3 x 74,4 x 8,8 mm.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA