REKLAMA

Oglądaj wideo i korzystaj z Facebooka bez obaw o pakiet. Przegląd ofert polskich operatorów

Orange w taryfie Flex zapewnia nielimitowany transfer w kolejnych usługach online takich jak WP Pilot, OpenFM, Telegram i ParrotOne. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, jak to wygląda w innych ofertach tej sieci oraz u innych operatorów.

24.01.2020 11.36
nielimitowany streaming wideo muzyka social media orange plus play t-mobile
REKLAMA
REKLAMA

Orange Flex to nowa oferta pomarańczowego operatora zamknięta w aplikacji mobilnej. Taryfa ma wiele zalet — wspiera standard eSIM, klientem można zostać bez wizyty w salonie, a sieć pobiera opłaty prosto z karty płatniczej tak jak serwisy streamingowe. Na tym jej wyróżniki się nie kończą.

Orange Flex - darmowy transfer danych w wybranych serwisach.

W ramach taryfy Orange Flex klienci mogą wykupić paczkę internetu. W podstawowym wariancie za zaledwie 25 zł miesięcznie operator oferuje aż 15 GB transferu, ale pakiet można zwiększyć. Pozostałe plany oferują rozmowy i wiadomości bez limitu oraz 30 GB za 30 zł, 50 GB za 50 zł i 100 GB za 80 zł miesięcznie.

Przed wybraniem konkretnego planu warto jednak się upewnić, czy mniejszy limit nie będzie wystarczający. W ramach usługi Social Pass można od dawna korzystać z takich aplikacji jak Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, TikTok, Twitter, Pinterest, WhatsApp i Viber bez pomniejszania pakietu danych.

orange-flex-29 class="wp-image-935441"

Dzisiaj dołączyły do listy Telegram oraz ParrotOne.

Oprócz tego w Orange Flex można wykupić Music Pass, który już wcześniej pozwalał słuchać bez limitu muzyki z takich usług online jak Tidal, Apple Music, Polskie Radio, Deezer, Amazon Music i Spotify. Dzisiaj lista rozszerzyła się o OpenFM, a taki pakiet kosztuje 5 zł na 30 dni.

Dostępny jest również Video Pass, który pozwala streamować bez dodatkowych opłat filmy z takich serwisów jak HBO GO, Netflix, YouTube, Orange TV Go i Vod.pl, a od teraz dołącza do tych aplikacji WP Pilot. Ceny takiej paczki wynoszą 5 zł za 1 dzień, 10 zł za 7 dni i 20 zł za 30 dni.

Orange nie jest przy tym jedynym operatorem, który oferuje brak limitu podczas korzystania z wybranych aplikacji i usług online w ramach abonamentu lub za dodatkową opłatą. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w przypadku pozostałych taryf pomarańczowej sieci oraz u innych polskich telekomów.

orange plany mobilne class="wp-image-936212"

Streaming oraz social media bez limitu w Orange

W przypadku oferty abonamentowej operator również chwali się usługą Music Pass za 5 zł miesięcznie. W ramach promocji w taryfach z rodziny Plan Mobilny można korzystać z nielimitowanego transferu podczas streamingu muzyki z serwisów Tidal, Apple Music, Polskie Radio, Deezer, Amazon Music i Spotify przez 3 miesiące bez dodatkowych opłat.

Streaming oraz social media bez limitu w Play

W przypadku sieci Play klienci mogą wykupić nielimitowany transfer wideo obejmujący serwisy Netflix, HBO GO i RedBull TV. W ramach ofert głosowych za pakiet Wideo Non Stop płaci się 15 zł miesięcznie podczas aktywacji przez Play24 i 20 zł miesięcznie przy aktywacji innymi kanałami. W ofertach internetowych jest on w obu przypadkach o 5 zł droższe.

Oprócz tego klienci sieci Play mogą wykupić w abonamencie i w usługach na kartę dostęp do serwisu streamingowego Tidal. Główny pakiet internetu nie będzie wtedy pomniejszany o zużyty transfer danych. Z regulaminu wynika jednak, że nie dzieje się tak w przypadku promocji na bezpłatny dostęp do usługi.

 class="wp-image-887692"

Streaming oraz social media bez limitu w sieci Plus

Klienci, którzy zdecydują się na abonament na usługi głosowe lub internet mobilny w sieci Plus, mogą wykupić dostęp do HBO GO za pośrednictwem operatora. Oprócz dwóch miesięcy bez opłat abonenci i ceny niższej niż bezpośrednio u usługodawcy klienci Plusa mogą liczyć pakiet 5 GB danych na wykorzystanie podczas streamingu wideo z tej usługi w danym okresie rozliczeniowym.

Jeszcze lepiej wygląda to w przypadku serwisów Ipla i Plus Music, które należą do Grupy Cyfrowy Polsat — właściciela firmy Polkomtel, operatora sieci Plus. Klienci telekomu mogą liczyć na całkowicie nielimitowany transfer danych podczas oglądania materiałów wideo. Z promocji mogą skorzystać zarówno klienci abonamentowi, jak i osoby, które wybrały prepaid.

Darmowy transfer w ramach wybrany usług przyznawany jest też za doładowanie konta prepaid. Po zasileniu go kwotą do 20 zł można liczyć na nielimitowany dostęp do usług Plus Music oraz Ipla, ale przy doładowaniu na kwotę 25 zł lub więcej ta lista poszerza się o Facebooka, Messengera i Vibera. Nie pomniejszają one pakietu danych, ale takowy musi być aktywny.

Jeszcze lepiej wygląda to w przypadku submarki sieci Plus, czyli w Plushu. Usługi takie jak Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp nie zużywają transferu, a na YouTube’a i TikToka operator przeznacza 10 GB miesięcznie. Z kolei w ramach opcjonalnego HBO GO można liczyć na 5 GB dodatkowego transferu tylko dla tej usługi wideo w danym miesiącu.

supernet video t-mobile na karte class="wp-image-772438"

Streaming oraz social media bez limitu w T-Mobile

W przypadku sieci T-Mobile można skorzystać z usługi SuperNet Video. W ramach dodatkowej opłaty można korzystać bez pomniejszania głównej paczki danych z serwisów takich jak YouTube, Netflix, Vod.pl, Player, TVP Sport, TVP Stream, Chilli, WP Pilot, TVP VOD i Prime Video, Filmy Google Play, Wyborcza.pl, TVP Info i Poland IN.

Cena pakietu SuperNet Video różni się w zależności od wybranego wariantu: SuperNet Video DVD lub SuperNet Video HD. W tym pierwszym przypadku w abonamencie opłata to 5 zł miesięcznie, a rozdzielczość jest limitowana. Za drugi pakiet, czyli streaming o wyższej szczegółowości, trzeba zapłacić z kolei 15 zł miesięcznie. W taryfach typu Mix płaci się tyle samo za 30 dni.

Oprócz tego abonamentowi klienci operatora mogą liczyć na nielimitowany transfer w ramach usług Tidal, Facebook, Messenger, WhatsApp, Twitter, Tinder, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, MyBox, Nawigacja T-Mobile, MyDysk, Radio Internetowe, Migam, OLX, OtoMoto i OtoDom. Na liście znajduje się na niej sporo serwisów, których nie wspiera konkurencja.

supernet video t-mobile na karte class="wp-image-772453"

W przypadku taryf typu prepaid w T-Mobile również można wykupić pakiety SuperNet Video, decydując się na pakiety za 5 zł na 5 dni oraz za 25+5 zł na 30 dni. Można też wykupić usługę jednorazowo w ramach innych taryf za 5 zł na 5 dni. Warto przy tym jednak zaznaczyć, że mowa o usłudze w wariancie DVD. W przypadku usług na kartę nie da się aktywować wariantu HD.

Streaming wideo oraz social media bez limitu — uwaga na kruczki!

REKLAMA

Operatorzy na różne sposoby liczą transfer danych. Warto dla pewności sprawdzić po wykupieniu tego typu pakietu, czy główna paczka internetu faktycznie nie znika podczas korzystania po uruchomieniu danej usługi w przeglądarce internetowej lub podczas korzystania z oficjalnej aplikacji.

Kolejną rzeczą, którą warto sprawdzić, jest to, czy brak naliczania transferu działa dla wszystkich rodzajów treści — może się okazać, że sam komunikator tekstowy transferu nie pobiera, ale filmy za jego pomocą przesłane — już tak. Dobrze jest też sprawdzić, jak to wygląda trakcie tworzenia mobilnego hotspotu dla innego urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA