REKLAMA

Zaktualizuj Firefoksa. W przeglądarce jest poważna luka

Wszyscy użytkownicy przeglądarki Mozilli wzywani są do jej pilnego zaktualizowania. W Firefoksie 72 znalazła się bowiem groźna luka. 

10.01.2020 11.22
Firefox 72 exploit
REKLAMA
REKLAMA

Qihoo 360, pochodząca z Chin firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, odnalazła poważną lukę w desktopowej wersji przeglądarki Firefox. Mozilla namawia wszystkich jej użytkowników do jak najszybszego zaktualizowania jej.

Szybko zaktualizuj Firefoksa.

Mozilla informuje, że o luce pierwsi, niestety, dowiedzieli się hakerzy i została ona wykorzystana już co najmniej dwa razy do przeprowadzenia ataków. Agencja Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury (CISA) ostrzega, że mogła ona zostać wykorzystana do przejęcia kontroli nad komputerem ofiary. Podatność, oceniona jako krytyczna, związana była z kompilatorem IonMonkey JIT.

Mozilla wypuściła już aktualizację Firefoksa 72.0.1, która naprawia ten błąd. Jej pobranie powinno nastąpić automatycznie, ale jeśli wolicie się upewnić, że jesteście bezpieczni, możecie sprawdzić swoją wersję przeglądarki. Aby to zrobić, należy kliknąć hamburgera w prawym górnym rogu przeglądarki, wybrać w nim Pomoc, a następnie o programie Mozilla Firefox. Tam, niemal na samej górze, zobaczymy numer naszej wersji.

Firefox 72 chroni lepiej przed szpiegowaniem.

REKLAMA

W najnowszej wersji przeglądarki Mozilli utrudniono zbyt wścibskim firmom śledzenie naszych sieciowych poczynań. Firefox 72 blokuje domyślnie skrypty śledzące, trackery oraz mechanizmy typu autoplay.

W nowej odsłonie lisiej przeglądarki pojawiło się także lepsze zarządzanie powiadomieniami. Wyskakujące okienko, w którym zachęca się nas do kliknięcia zezwolenia na wysyłanie nam powiadomień, zostanie w niej zastąpione mniej przeszkadzający chmurką pokazującą się na pasku adresu. Co ciekawe, podobna zmiana pojawi się także w najnowszej odsłonie Chrome'a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA