REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wygląda na to, że smartfony Motorola G8 i G8 Power w końcu trafią na rynek

Już w październiku Motorola pokazała nam oficjalnie telefony G8 Plus i G8 Play. Co się jednak stało z pozostałymi typowymi odmianami linii G? Wygląda na to, że nie zostały anulowane. Co więcej, poznajemy ich częściową specyfikację.

28.01.2020
13:29
motorola moto g8 plus
REKLAMA
REKLAMA

Telefony z linii Motorola G niemal zawsze występują w tych samych odmianach. Są to wersja podstawowa, G Play, G Plus i G Power. Tymczasem na razie poznaliśmy kwartał temu raptem dwie odmiany: G8 Plus i G8 Play. Co z Motorolą G8 i G8 Power?

Według źródeł redakcji XDA-Developers oba telefony jak najbardziej istnieją, a ich producent nie zrezygnował z wprowadzenia ich na rynek. Przyczyna opóźnień w uruchomieniu ich sprzedaży nie jest jasna, ale przynajmniej dzięki ww. źródłom dowiadujemy się nieco więcej szczegółów technicznych na temat obu urządzeń.

Motorola G8 i Motorola G8 Power – wszystko co wiemy na temat nowych telefonów.

G8 i G8 Power podobno wyglądają niemal identycznie. Oba mają wyświetlacze z zaokrąglonymi rogami i otworem na kamerę do wideorozmów. Oba mają mieć identycznie rozmieszczone sprzętowe przyciski i znajdujące się z tyłu czytniki linii papilarnych. W obu wielomodułowy aparat umieszczony jest w górnym lewym rogu tylnej obudowy, którego poszczególne obiektywy (główny, makro, szerokokątny) umieszczone są w pionie. Oba będą pracować pod kontrolą Androida 10. Telefony te mają też współdzielić istotną cześć podzespołów. Za ich wydajność ma odpowiadać układ Snapdragon 665.

Czym więc się różnią? Tańsza G8 będzie wyposażona w 6,39-calowy wyświetlacz HD+ LCD. Telefon ma być też wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania z mocą 10 W. Główny moduł aparatu to 16-megapikselowa jednostka (f/1.7), 2-megapikselowa jednostka makro (f/2.2) i 8-megapikselowa jednostka szerokokątna (f/2.2 118°).

REKLAMA

Motorola G8 Power, jak zawsze, będzie mogła się pochwalić pojemniejszym akumulatorem. Znajdziemy w niej ogniwo o pojemności 5000 mAh obsługujące szybkie ładowanie z mocą 18 W. Wyświetlacz to 6,36-calowa jednostka LCD pracująca w rozdzielczości 2300 x 1080 pikseli, otoczona nieco cieńszymi ramkami niż w standardowej G8. Najtańsza odmiana G8 Power ma zawierać 4 GB RAM i 64 GB pamięci. Dodany też zostanie dodatkowa jednostka do aparatu: 8-megapikselowa (f/2.4). Przednia kamerka (f/2.0) ma być wyposażona w 25-megapikselową matrycę.

Ceny i data premiery frustrująco niezmiennie pozostają nieznane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA