REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone SE 2 będzie niemal bliźniaczo podobny do iPhone'a 8

iPhone SE 2 nazywany również iPhone'em 9 zdaje się skrywać przed nami coraz mniej tajemnicy. Niewykluczone, że poznaliśmy wygląd nowego taniego iPhone'a.

07.01.2020
15:38
iPhone SE 2 będzie niemal bliźniaczo podobny do iPhone'a 8
REKLAMA
REKLAMA

Źródłem zaprezentowanych renderów przedstawiających iPhone'a SE 2 jest Steve H.McFly, znany bardziej jako OnLeaks. McFly opublikował w 2019 r. 61 wycieków prezentujących 42 różne urządzenia. 38 z nich zaprezentował jako pierwszy.

Co widzimy na grafikach? Zgodnie z wcześniejszymi informacjami naszym oczom prezentuje się urządzenie bliźniaczo podobne do iPhone 8. Na jego tyle znajdziemy pojedynczy obiektyw kamery wraz z lampą błyskową tożsame z wcześniejszym produktem.

Różnicę stanowi umieszczenie znaku firmowego Apple'a. Jabłko znajduje się na środku, na sposób zaprezentowany w iPhonie 11 i iPhonie 11 Pro, a nie na wysokości dwóch trzecich, jak w iPhonie 8. Tył urządzenia jest ceramiczny.

 class="wp-image-1066695"
Źródło zdjęcia: OnLeaks / iGeeksblog

Przód jest identyczny, jak w iPhone'ie 8. Pod 4,7-calowym ekranie znajdziemy przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

 class="wp-image-1066689"
Źródło zdjęcia: OnLeaks / iGeeksblog

OnLeaks twierdzi, że nowy iPhone będzie nieco grubszy od urządzenia na bazie którego powstał (7,8 mm zamiast 7,3 mm).

iPhone SE 2 lub iPhone 9 - nie ma pewności, jak będzie nazywał się nowy tani iPhone.

Nie wiadomo, jakie nazewnictwo zostanie zastosowane dla nowego iPhone'a. Na początku mówiło się o iPhonie SE 2, czyli następcy niezwykle popularnego modelu SE zaprezentowanego w 2016 r. Obecnie słychać coraz więcej głosów mówiących o iPhonie 9, który miałby być brakującym ogniwem między iPhone'em 8 i iPhone'em X.

Bez względu na to, pod jaką nazwą urządzenie będzie sprzedawane, nawiązuje ono właśnie do iPhone'a SE, który okazał się hitem dzięki swojej cenie. Gdy pojawił się na rynku kosztował 399 dol. (a w Polsce 2149 zł). Już kilka miesięcy temu mówiło się, że iPhone SE 2 vel iPhone 9 ma zostać wyceniony na tym samym poziomie.

REKLAMA

Jakie są inne przewidywania? Tani iPhone ma zostać wyposażony w układ A13 znany z iPhone'a 11. Apple tym samym poszedłby wcześniej wytyczoną ścieżką, bowiem iPhone SE oferował procesor z iPhone'a 6s, który pojawił się kilka miesięcy wcześniej. Mówi się też o 3 GB RAM-u i 64 oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Wątpliwe, byśmy w nowym modelu zobaczyli technologię 3D Touch oferującą haptyczną obsługę ekranu.

iPhone 8 jest obecnie dostępny na stronie Apple'a za 2349 zł. Jeżeli plotki się potwierdza nowy model zastąpi to urządzenie oferując nowsze podzespoły i niższą cenę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA