REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Indie Games Festival będzie miał finał w Warszawie. Ruszyły zapisy do konkursu organizowanego przez Google

Kwietniowe finały Indie Games Festival odbędą się w Warszawie. To świetna okazja, żeby lepiej poznać  tworzone na smartfony ciekawe gry.

10.01.2020
19:32
Indie Games Festival w Warszawie
REKLAMA
REKLAMA

Ruszyły już zgłoszenia do Indie Game Festival. To organizowany przez Google konkurs dla niezależnych twórców gier na smartfony.

Konkurs dla niezależnych twórców gier.

Tegoroczna edycja podzielona jest na trzy części – przeznaczoną dla twórców z Japonii, z Korei Południowej oraz z Europy. Każda z nich będzie miała osobny finał organizowany w innej części świata. Na zwycięzców konkursu czekają między innymi: wyeksponowanie przez tydzień gry w sklepie Google Play, możliwość wzięcia udziału w Google Play Games Accelerator, kupon o wartości 100 tys. euro na konsultację w sprawie rozwoju gry i przeprowadzenie jej kampanii marketingowej czy Google Pixelbook Go. To tylko kilka pozyczji z listy nagród wyszczególnionej w regulaminie konkursu.

Aby wystartować w konkursie, trzeba mieć ukończone 18 lat, a nasza firma nie może zatrudniać więcej niż 50 pełnoetatowych pracowników. Poza tym trzeba mieć oczywiście świetną grę opublikowaną między 7 maja 2019 r. a 2 marca 2020 r. Zapisy, które wystartowały w tym tygodniu, kończą się 2 marca.

Zgłoszone do konkursu tytuły będą oceniane przez zespół Google Play ze względu na swoją innowacyjność (30 proc. oceny), przyjemność z grania w nie (30 proc.), design (20 proc.) i jakość technologii oraz wykonania (20 proc.).

Finał tegorocznej edycji Indie Game Festival odbędzie się w Warszawie.

REKLAMA

Spośród wszystkich zgłoszonych gier zespół ekspertów wybierze maksymalnie 20 finalistów. Będą oni mieli okazję zaprezentować swoje gry podczas wielkiego finału w Warszawie. Tam publiczność wybierze swoich 5 faworytów, a zespół Google dobierze do nich kolejnych 5. To spośród tak wyłonionej 10 zostaną wybrani ostateczni zwycięscy. Zajmie się tym złożone z ekspertów z branży jury, którego składu jeszcze nie znamy.

W zeszłym roku wśród 20 najciekawszych projektów znajdowały się aż 4 polskie gry – radzące sobie świetnie #DRIVE, Hexologic, Lucid Dream Adventure i Golf Peaks, niestety żadna z nich nie zdobyła głównej nagrody. Na podium stanęło g30 - A Memory Maze, Ordia i Photographs.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA