REKLAMA

Groźby karalne należy wysyłać w odpowiednich godzinach. Prokuratura radzi jak (nie) iść do więzienia

Jeśli rozsyłacie maile z groźbami do funkcjonariuszy państwowych, nie zapomnijcie sprawdzić, która jest godzina. Według prokuratury po 18 już można. 

15.01.2020 15.08
Groźby karalne należy wysyłać w odpowiednich godzinach
REKLAMA

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dostawała na swojego służbowego maila groźby karalne, jednak prokuratura rozkłada ręce i odmawia wszczęcia w tej sprawie postępowania karnego z urzędu. Uzasadnienie tej decyzji jest w najlepszym wypadku... zaskakujące.

REKLAMA

Dozwolone od lat godziny 18.

Całą sprawę opisał na Facebooku Piotr Adamowicz, poseł PO i brat zamordowanego w zeszłym roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. W swoim poście informuje między innymi o bulwersującej sprawie gróźb kierowanych pod adresem urzędującej od niecałego roku prezydent Gdańska.

Jak zauważa Adamowicz, prezydent czy to miasta, czy to kraju nie przestaje być prezydentem w momencie, w którym wychodzi z ratusza po pracy. Groźby pod adresem Aleksandry Dulkiewicz były kierowane do niej jako do urzędniczki państwowej, a nie Oli sąsiadki Adama i właścicielki Fafika i to powinno być w tym kontekście kluczowe, a nie godzina wysłania maila.

Rzecznik prasowy Aleksandry Dulkiewicz poinformował, że prezydent złożyła już zażalenie na decyzję prokuratury. Mam nadzieje jednak, że wysłała je w trakcie godzin jej urzędowania, inaczej może się okazać, że ono także się nie liczy.

REKLAMA

Pamiętajcie, żeby ustawić godzinę wysyłania maili z karalnymi groźbami.

Jeśli nie macie czasu wylewać na kogoś pomyj i wysyłać gróźb w jego godzinach pracy, bo jesteście akurat na siłowni, bawicie się z dzieckiem, oglądacie ulubiony serial, nie martwcie się, od maja można na Gmailu ustawić wysyłanie maila o określonej godzinie. Prokuratura lubi to.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA