REKLAMA

Android 10 dla Samsunga Galaxy Note 9 już w Polsce. Co się zmieniło?

Samsung udostępnił na smartfony użytkowników z Polski nową wersję systemu operacyjnego. Android 10 i nakładka One UI 2.0 trafiły na smartfon Galaxy Note 9.

17.01.2020 11.49
galaxy note 9 android 10 one ui 2.0 aktualizacja update kiedy
REKLAMA
REKLAMA

Android 10 był testowany już od marca 2019 r. Swoją premierę miał pół roku później, a mimo to nadal tylko nieliczne smartfony i tablety otrzymały stosowne uaktualnienia. Samsung przygotował nawet listę urządzeń, które mogą liczyć na aktualizację do nowej wersji systemu oraz nakładki One UI 2.0. Niektóre sprzęty poczekają na nią aż do września 2020 r.

Galaxy Note 9 otrzymał aktualizację do nowej wersji systemu Android przed czasem.

Z rozpiski udostępnionej przez firmę Samsung dla polskiego rynku wynikało, że ten model dostanie aktualizację dopiero w lutym razem z modelami Galaxy S9 i Galaxy S9 Plus. Producent zrobił posiadaczom tego urządzenia oraz osobom, które dopiero teraz postanowią je nabyć, miłą niespodziankę.

Android 10 z nakładką One UI 2.0 już teraz trafił na smartfony Galaxy Note 9. Jak podaje serwis tabletowo.pl, uaktualnienie mogą pobierać już pierwsi szczęśliwcy, aczkolwiek zapewne jak zwykle nowy system będzie udostępniany falami. Niemniej jednak wiemy już, czego się spodziewać.

Android 10 i One UI 2.0 na Galaxy Note 9 - co nowego?

Wśród nowości znalazły się funkcje dodane do oprogramowania zarówno przez Google’a, jak i przez Samsunga. Jedną z nich jest natywne wsparcie ciemnego trybu interfejsu, który mniej męczy wzrok, a na ekranach typu AMOLED może wydłużyć czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

Oprócz tego usprawniono interfejs - animacje są płynniejsze, a ikony i przyciski nawigacyjne w aplikacjach są większe i czytelniejsze. Oprócz tego Android 10 i One UI 2.0 na Galaxy Note 9 zapewniają wsparcie dla nowych gestów oraz nowych funkcji ułatwień dostępności.

W ramach nakładki firmy Samsung poprawiono układ przycisków w aparacie.

W aplikacji Kontakty pojawiły się natomiast kosz na usunięte wpisy oraz wsparcie dla Bixby Search. Usprawniono również takie programy jak Kalendarz, Moje pliki, Kalkulator, SmartThings i Internet. Są też nowe opcje cyfrowego dobrostanu i funkcja dostosowywania kontrastu czcionki do wybranej tapety.

REKLAMA

Aktualizacja telefonu Galaxy Note 9 do systemu Android 10 z nakładką One UI 2.0 waży 1,8 GB i zawiera w sobie grudniowe poprawki bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności, jak zwykle, trafi na urządzenia z wolnej sprzedaży, a dopiero później na smartfony Galaxy Note 9 z brandem kupione u operatorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA