REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook wprowadza dark mode. Dostaniemy go „zanim nadejdzie wiosna”

Facebook wprowadzi lada moment aktualizację wyglądu swojego serwisu, która wprowadzi tryb ciemny. Spodziewamy się jej jeszcze zimą.

10.01.2020
10:21
facebook dark mode kiedy
REKLAMA
REKLAMA

Nowy wygląd Facebooka zapowiedziany został już w zeszłym roku, a na przestrzeni ostatnich miesięcy do testów losowo zapraszani byli kolejni użytkownicy. Nadal jednak większość osób korzysta ze starej wersji. A szkoda, bo jest na co czekać.

Projektanci upodobnili przeglądarkową wersję Facebooka do tej znanej z urządzeń mobilnych. Jedną z nowości w aktualizacji będzie Dark Mode, czyli tryb ciemny, który natywnie zaczęły wspierać już wszystkie liczące się systemy operacyjne.

facebook 2020 redesign 5 tryb ciemny class="wp-image-1066263"

Facebook i Dark Mode - kiedy się spodziewać?

Chociaż testy nowej wersji Facebooka trwają od miesięcy, a miały zakończyć się już pod koniec 2019 r., tak się jednak nie stało. Najwidoczniej twórcy portalu potrzebowali trochę więcej czasu na dopracowanie szczegółów. Wygląda jednak na to, że są na finiszu.

Dokładnej daty globalnej premiery nowej wersji Facebooka jeszcze nie znamy. Przedstawiciele portalu zdradzili jednak, że wedle aktualnego harmonogramu wszyscy użytkownicy mają dostać dostęp do nowej wersji „zanim nadejdzie wiosna”.

Oczywiście nie jest wykluczone, że stary wygląd i tak będzie aktywny nawet po 20 marca - nie byłby to pierwszy raz, gdy Facebook nie dotrzymuje terminu. Nadal czekamy na desktopowego Messengera, który miał pojawić się przed końcem 2019 r. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem portal dotrzyma słowa.

facebook 2020 redesign 1 class="wp-image-1066251"

Dark Mode to w końcu nie jedyna nowość, jaką szykuje Facebook.

REKLAMA

W nowej wersji serwisu przeprojektowano wygląd głównej strony serwisu. Lewa kolumna przypomina teraz hamburgerowe menu z aplikacji mobilnej. Przyciski nawigacyjne składające się z tekstu i ikon są teraz znacznie większe.

Nie zniknęły też Relacje, które zajmują sporo przestrzeni na stronie głównej. Stories dostały również dedykowany pełnoekranowy interfejs. Panel powiadomień nie jest z kolei okienkiem typu pop-up, a to nadal nie koniec zmian.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA