REKLAMA

Kultowy Dell XPS 13 znacząco się zmienia. Innowacje nie tylko w sprzęcie

Piękny, smukły i szybki. XPS 13 uważany jest za jeden z tak zwanych wzorcowych ultrabooków. Jego wersja na bieżący rok zapowiada się imponująco. A to nie koniec nowości: z niektórych skorzystają wszyscy posiadacze komputerów Della.

04.01.2020 07.37
dell xps 13 2020
REKLAMA
REKLAMA

Dell XPS 13 na rok 2020 jest najsmuklejszą i najlżejszą wersją tego komputera w historii linii produktowej. Jednak pomimo faktu że komputer ten stał się bardziej mobilny inżynierom Della udało się zwiększyć jego funkcjonalność. Nowy wyświetlacz jest o 6,8 proc. większy od poprzedniego i o 25 proc. jaśniejszy. To 13,4-calowy, zgodny z Dolby Vision moduł InfinityEdge o proporcjach 16:10 o tak cienkich ramkach, że Dell twierdzi, że faktyczny rozmiar komputera zbliżony jest do 11-calowych netbooków. To nieco przesada, tym niemniej konstrukcja i wygląd XPS-a 13 bez wątpienia imponują. Udało się też zwiększyć powierzchnię przycisków o 9 proc. i gładzika o 17 proc.

dell xps 13 2020 class="wp-image-1065582"

W komputerze znajdziemy procesor Core 10. generacji, do 32 GB RAM i kartę sieciową Intel WiFi 6. Komputer jest też zgodny z wytycznymi Project Athena, a więc ma być bardzo responsywny, błyskawicznie się wznawiać i zapewniać długi czas pracy na akumulatorze (do 19 godzin). Komputer będzie sprzedawany w wersjach z systemem Windows 10 lub Ubuntu 18.04. Najtańsza wersja ma kosztować około tysiąca dolarów. W sklepach ma pojawić się od 4 lutego.

Nie tylko Dell XPS 13 na rok 2020. Dell Mobile Connect od teraz z rozszerzoną współpracą z iOS-em.

Aplikacja Dell Mobile Connect jest preinstalowana na komputerach XPS 13 i innych marki Dell. To aplikacja, dzięki której mamy zapomnieć o budowanym przez Microsoft narzędziu Twój telefon, a więc służy do kontrolowania naszego telefonu z poziomu naszego komputera Dell. Wraz z XPS-em 13 debiutuje nowa jej wersja, która współpracuje nie tylko z Androidem, ale od teraz i z iOS-em.

REKLAMA

Wszyscy użytkownicy Dell Mobile Connect otrzymają aktualizację aplikacji na PC i towarzyszącej jej aplikacji na telefon na wiosnę bieżącego roku. Nowa wersja pozwoli na szybki transfer plików pomiędzy urządzeniami oraz na wyświetlanie zawartości wyświetlacza telefonu z iOS-em na Pulpicie Windowsa.

Dell Mobile Connect jest dostępny dla komputerów XPS, Inspiron, Vostro, Alienware i G Series.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA