Oprogramowanie  / News

Dark Mode w aplikacji Facebook na Androida lada moment u wszystkich. Sprawdź, czy już go masz

Dark Mode, czyli ciemny tryb interfejsu w aplikacji Facebook pojawi się lada moment u wszystkich użytkowników. Pierwsi szczęśliwcy już mogą go testować.

Facebook nie spieszy się z oficjalnym udostępnieniem trybu Dark Mode wraz z automatycznym przełączaniem się kolorystyki interfejsu w swoich aplikacjach - zarówno tych webowych jak i mobilnych. To o tyle smutne, że macOS w pełni wspiera Dark Mode od ponad roku, a iOS i Windows już od kilku miesięcy.

W przypadku Androida natywne wsparcie Dark Mode również pojawiło się dopiero w ubiegłym roku, aczkolwiek wyłącznie na tej garstce urządzeń, która doczekała się aktualizacji do systemu w wersji Android 10. A paradoksalnie to aplikacja Facebooka na ten system może jako pierwsza otrzymać pełne wsparcie ciemnego trybu.

Facebook i Dark Mode

Facebook w przeglądarce na razie tryb ciemny uruchomił wyłącznie u garstki testerów, którzy mają dostęp do zupełnie nowej wersji serwisu. Z kolei komunikator Messenger wspiera Dark Mode od dawna, a w przypadku oficjalnej aplikacji na Windows i nieoficjalnej na macOS respektuje ustawienia systemowe.

W wydaniu mobilnym, przynajmniej na iOS-ie, Messenger wymaga niestety ręcznego przełączania się i nie respektuje ustawień systemowych. Na razie nic nie zwiastuje rychłej zmiany tego stanu rzeczy, za to lada moment Dark Mode ma pojawić się w głównej aplikacji Facebook… w wersji na Androida.

Jak wygląda ciemny tryb interfejsu Facebooka na Androidzie?

O tym, że prace nad takim rozwiązaniem trwają, wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Po nowym roku coraz więcej osób otrzymuje ciemny tryb interfejsu Facebooka w wydaniu mobilnym, dzięki czemu w mediach społecznościowych można znaleźć zrzuty ekranu prezentujące nową wersję aplikacji.

Co prawda Dark Mode w aplikacji Facebooka nadal nie jest publiczny i sami czekamy, aż się u nas pojawi, ale od wczoraj pojawiło się wiele głosów, że ten tryb trafia do kolejnych grup użytkowników.

Można podejrzewać, że Mark Zuckerberg i spółka są już niemal gotowi, by udostępnić go wszystkim chętnym, a teraz wprowadzane są ostatnie szlify - aczkolwiek nie wszystko jeszcze działa tak, jak należy.

Niestety nie ma na razie sztuczki pozwalającej włączyć Dark Mode w Facebooku na Androida na żądanie. W przypadku Messengera, by uruchomić ciemny tryb, wystarczyło wysłać znajomemu emotkę księżyca. Jeśli mieliście szczęście i udało się go Wam uruchomić, to dajcie znać i podrzućcie zrzuty ekranu!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst