REKLAMA

Milenijna pluskwa spóźniona o dwie dekady. Trwa wielka awaria kas fiskalnych

Jeżeli twój sklep lub usługodawca korzysta z kasy fiskalnej Novitus Delio, to musisz przełożyć zakupy na inny dzień. Nic nie kupisz. Przynajmniej dopóki wspomniane kasy nie zostaną odesłane do serwisu.

02.01.2020 13.38
Trwa wielka awaria kas fiskalnych Novitus Delio. Problemy w całej Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Szczerze współczujemy Nowego Roku niektórym z przedsiębiorców. Na skutek błędu w oprogramowaniu popularnych kas fiskalnych Delio firmy Novitus nie są w stanie prowadzić dziś działalności. Nie mogą bowiem przyjmować płatności od klientów – gotówką lub kartą. Nie są bowiem w stanie wystawić paragonu.

O wielkiej awarii jako pierwsi donieśli w sieci czytelnicy Wirtualnej Polski. Na masowe doniesienia w komentarzach pod artykułami zdążyła też zareagować firma Novitus, która zapewnia, że powołała sztab kryzysowy który pracuje bez przerwy.

Awaria kas fiskalnych na Nowy Rok

Novitus Delio przywitały dzień problematycznym błędem zegara.

Najgorsze we wspomnianej awarii jest to, że nie można jej usunąć zdalnie ani nie może tego dokonać użytkownik kasy. Urządzenie musi trafić do serwisu, by tam na miejscu mogło być szybko naprawione. Nietrudno się jednak domyślić, że jest to dla prowadzących działalność gospodarczą niemały problem – trwa dzień roboczy, podczas którego przedsiębiorstwa powinny zarabiać, a nie mieć przerwę techniczną. Co gorsza, kasy są na tyle popularne, że na serwis musimy ustawić się w kolejce. Novitus rekomenduje zakup nowego urządzenia, jeżeli zależy nam na czasie. Serio.

Do poszkodowanych przedsiębiorstw należy Multikino, które informuje, że na razie bilety na seanse w kinach tej marki można kupować wyłącznie przez Internet. Problemy mają też wybrane pizzerie sieci DaGrasso a także liczne sklepy i restauracje.

Spóźniona-milenijna pluskwa sprawiła również niemiła niespodziankę fanom wirtualnego wrestlingu – nie działa gra WWE 2K20.

REKLAMA

A raczej tryb gry Originals, który z jakiegoś względu polega na zegarze w konsoli do gier. Zmiana systemowej daty na rok 2019 powoduje, że WWE 2K20 przestaje się wieszać w momencie gdy uruchomimy wspominany tryb. Można nawet zmienić datę z powrotem na aktualną, gdy już uruchomimy grę z powodzeniem. Nie jest jeszcze jasne dlaczego rok 2020 powoduje, że gra się zawiesza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA