REKLAMA

OK Google, uratuj ludzkie życie. Wirtualny Ratownik Medyczny przeszkoli z pierwszej pomocy

Asystent Google przypomni ci podstawy pierwszej pomocy i nauczy, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. 

29.01.2020 16.45
Wirtualny Ratownik Medyczny w asystencie google
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętasz, jak robi się masaż serca dorosłej osoby? A będziesz umieć to zrobić go u swojego dziecka? Wiesz, co robić w wypadku poparzeń? Pamiętasz, jak pomóc osobie z atakiem padaczki?

Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś „nie”, najlepiej porozmawiaj z tym chatbotem jeszcze dziś.

W Asystencie Google przeszkoli cię  z podstaw pierwszej pomocy Wirtualny Ratownik Medyczny.

Od tego, czy będziemy pamiętać informacje przekazywanego przez bota Dżo, może kiedyś zależeć życie naszych najbliższych. Wszyscy (mam taką głęboką nadzieję) przechodziliśmy choć raz w swoim życiu szkolenie z pierwszej pomocy – na lekcji w szkole, przy okazji zdawania na prawo jazdy lub na imprezie masowej, kursie, zajęciach dodatkowych. Jednak wiedza niewykorzystywana ma tendencję do szybkiego ulatniania się z naszej głowy, dlatego czasami trzeba ją utrwalić.

Stworzony przez Projekt AED chatbot, Wirtualny Ratownik Medyczny Dżo, pomoże nam odświeżyć nieco naszą wiedzę na temat tego, jak należy reagować w nagłych wypadkach. Żeby z nim porozmawiać, trzeba uruchomić asystenta Google i powiedzieć lub wpisać „porozmawiaj z projekt AED”. Dżo przedstawi się i zaproponuje nam zgłębienie jednej z pięciu kategorii – wypadek drogowy, pomoc tonącemu, wypadki w domu, pomoc na ulicy, wypadki z dziećmi. Gdy wybierzemy jedną z nich, zacznie opowiadać o samym zdarzeniu, a potem opisywać, w jaki sposób należy na nie reagować. Równolegle w aplikacji pojawi się skrócony opis odpowiedniego zachowania w formie tekstowej. Pod koniec znajdziemy zaś planszę z pytaniem – może to być zagadka związana z tematem lub zachęta do zapoznania się z podobnym zagadnieniem.

Pierwsza pomoc wypadki drogowe class="wp-image-1078545"
Wirtualny ratownik medyczny Dżo w asystencie Google.
REKLAMA

Twórcy projektu zastrzegają, że Dżo ma służyć przede wszystkim do celów edukacyjnych, a nie być podpowiedzią w sytuacjach kryzysowych. Wtedy należy czym prędzej dzwonić na numer 112 i zdobytą wcześniej wiedzę zacząć wykorzystywać w praktyce.

W aplikacji dowiemy się między innymi jak pomóc osobie mającej udar, atak astmy czy wymagającej reanimacji. Jeśli do kogoś nie przemawia argument „mogę uratować komuś życie”, warto przypomnieć, że w myśl polskiego prawa nieudzielenie pomocy potrzebującemu jest przestępstwem, które może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 3.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA