REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Najpierw Office, teraz Windows. Microsoft robi porządek w ikonach

Windows 10 to jeden z mniej spójnych wizualnie systemów operacyjnych na rynku. Na szczęście jeden z problemów to powodujących jest właśnie rozwiązywany. Microsoft zapowiada ponad sto nowych systemowych ikon.

13.12.2019
9:09
windows nowe ikony
REKLAMA
REKLAMA

Dokładnie rok temu Microsoft rozpoczął wdrażanie nowych ikon do aplikacji klienckich usług Office 365. Word, Outlook, Excel, PowerPoint, Yammer, Skype, OneDrive, SharePoint i cała reszta zyskały nową identyfikację wizualną na wszystkich platformach, na których są obsługiwane. Office 365 to jednak najważniejsza, ale nie jedyna istotna pozycja w ofercie Microsoftu.

windows nowe ikony class="wp-image-1056852"

Ubiegłej nocy firma opublikowała na łamach serwisu Medium krótki tekst zajawiający nowe ikony dla Windowsa i jego wbudowanych aplikacji. Od popularnych i na swój sposób kultowych appek – takich jak Notatnik czy Paint – aż po same ikony funkcyjne, jak na przykład ta symbolizująca siłę sygnału łączności komórkowej.

Ponad 100 nowych ikon dla Windowsa 10. W tym odświeżone logo samego systemu.

Nowe ikony były dla Microsoftu ponoć nie lada wyzwaniem. Obejmują one bowiem produkty projektowane przez bardzo różne zespoły projektowe, które musiały ze sobą współpracować by stworzyć wspólnie coś wspólnego. Oczywiście w myśl wytycznych języka wzorniczego Microsoft Fluent Design System, co na pewno bardzo pomogło znaleźć wspólny mianownik.

windows nowe ikony class="wp-image-1056855"
REKLAMA

Niestety zapowiedź Microsoftu jest bardzo lakoniczna. Nie mamy na dziś możliwości przyjrzenia się nowym ikonom w inny sposób niż na przedstawionych artystycznych renderach, które na dodatek nie obejmują całego katalogu. Microsoft nie poinformował też kiedy nowe ikony do nas trafią. Czy wraz z wiosenną aktualizacją do wersji 2004, czy też dopiero na jesień? Tego na razie nie wiemy.

windows nowe ikony class="wp-image-1056858"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA