REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Świetna wiadomość dla podróżnych. Koleje Dolnośląskie zostały dodane do Google Transit

Choć Google Transit jest w Polsce obecny od dobrych kilku lat, brakuje w nim nadal kilku ważnych przewodników. Teraz z tej listy nieobecnych znika kolejna nazwa. Koleje Dolnośląskie wreszcie przystąpiły do programu Google'a. 

23.12.2019
16:57
Koleje dolnośląskie w Google maps
REKLAMA
REKLAMA

Mapy Google to zdecydowanie jedna z moich ulubionych usług technologicznego giganta. To dzięki nim mogę sprawdzić, z jakiego transportu publicznego najlepiej skorzystać, żeby sprawnie przejechać z firmowej Wigilii na Wigilię rodzinną i spóźnić się tylko tyle, żeby nie musieć nikomu składać życzeń.

Mapy Google wreszcie uwzględnią pociągi należące do Kolei Dolnośląskich

Brak jednej aplikacji, która łączy wszystkie możliwe środki transportu, to jedna z rzeczy, która boli chyba wszystkich, którzy z chęcią podróżują po Polsce, i nie tylko, pociągami. Porównanie między sobą różnych opcji, wybranie najlepszej, ustawienie wszystkich przejazdów tak, by się ze sobą zgrywały i brały pod uwagę odpowiedni zapas czasu na ewentualną przesiadkę, jest, wybaczcie dosadność, wysoce upierdliwe. A przecież to nie koniec irytacji. Przerzucanie się między różnymi aplikacjami i stronami, żeby mieć to wszystko na oku i nie pomieszać czasów, też do najprzyjemniejszych nie należy. Na szczęście, przynajmniej w Kolejach Dolnośląskich, ma być teraz znacznie łatwiej. Spółce udało się zrealizować wszystkie wymagania Google'a i przystąpić do projektu Google Transit.

REKLAMA

Zależy nam, żeby nasze usługi były jak najbardziej dostępne dla pasażerów. Dlatego otwieramy nowe połączenia kolejowe, ale też pojawiamy się na nowych platformach. Od stycznia 2018 pasażerowie mogą kupować nasze bilety w aplikacji Koleo, teraz nasz rozkład będzie łatwo dostępny dla każdego podróżnego na świecie za pośrednictwem Google Transit – zadeklarował Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich w komunikacie prasowym.

Dzięki współpracy spółki z Google'em wszystkie informacje o trasach i rozkładzie Kolei Dolnośląskich będą dostępne w Mapach Google. Żeby je zobaczyć, wystarczy wybrać standardową opcję planowania trasy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA