Gry  / News

W Minecrafta na PS4 pogramy wreszcie z osobami, które używają konsol innych firm

Minecraft na konsolach Sony doczeka się sporej aktualizacji. Dzięki uaktualnieniu gry do Bedrock Edition gracze korzystając z PS4 będą mogli się wreszcie bawić z osobami, które wybrały inne platformy. A to nie koniec nowości.

Tryb cross-play, czyli możliwość grania z posiadaczami innych platform, trafił do gry Minecraft już wieki temu. Niestety posiadacze PlayStation 4 zostali z niego wykluczeni i nie mogli się łączyć z posiadaczami konsol innych firm. Co ciekawe, chociaż tę grę rozwija Microsoft, to winę ponosiło tutaj Sony.

Minecraft: Bedrock Edition trafia na PS4

Na szczęście Sony zrewidowało swoją politykę dotyczącą rozgrywki z graczami korzystającymi z innych platform. Pierwszym głośnym tytułem, który na to pozwala, był Fortnite - ale na tym nie koniec. Teraz kolejne studia tworzą zupełnie nowe gry i opracowują aktualizacje istniejących, które dodają do nich tryb cross-play. Na tej liście znalazł się właśnie Minecraft.

Już jutro Minecraft na PlayStation 4 doczeka się aktualizacji do wersji Bedrock Edition, która jest już od jakiegoś czasu dostępna na innych platformach. Po wykonaniu automatycznego uaktualnienia przy kolejnym uruchomieniu gry osoby korzystające z konsol Sony będą mogli dołączać do światów ludzi bawiących się na innych konsolach, komputerach i na urządzeniach mobilnych.

Na tryb cross-play w Minecraft na PS4 czekaliśmy naprawdę długo.

Tryb umożliwiający zabawę pomiędzy graczami na różnych platformach w Minecrafcie wspierany jest już teraz w wersji na konsole Xbox One i Nintendo Switch, gdzie działało to już w połowie zeszłego roku. Do tego dochodzą edycje na komputery z systemem Windows 10 oraz na systemy mobilne iOS oraz Android. Ba, wspiera to rozwiązanie nawet dodatkowa wersja gry na gogle wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR.

Cross-play to nie jest jedyna nowość w Minecraft: Bedrock Edition, jaka ucieszy posiadaczy konsol PS4. Gracze otrzymają dostęp do innych bonusów wchodzących w skład tego uaktualnienia na innych platformach. Najważniejszym z nich jest dostęp do sklepu Minecraft Marketplace, gdzie można nabyć np. dodatkowe skórki, minigry, całe światy itp.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst