REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W Minecrafta na PS4 pogramy wreszcie z osobami, które używają konsol innych firm

Minecraft na konsolach Sony doczeka się sporej aktualizacji. Dzięki uaktualnieniu gry do Bedrock Edition gracze korzystając z PS4 będą mogli się wreszcie bawić z osobami, które wybrały inne platformy. A to nie koniec nowości.

09.12.2019
18:34
Minecraft
REKLAMA

Tryb cross-play, czyli możliwość grania z posiadaczami innych platform, trafił do gry Minecraft już wieki temu. Niestety posiadacze PlayStation 4 zostali z niego wykluczeni i nie mogli się łączyć z posiadaczami konsol innych firm. Co ciekawe, chociaż tę grę rozwija Microsoft, to winę ponosiło tutaj Sony.

REKLAMA

Na szczęście Sony zrewidowało swoją politykę dotyczącą rozgrywki z graczami korzystającymi z innych platform. Pierwszym głośnym tytułem, który na to pozwala, był Fortnite - ale na tym nie koniec. Teraz kolejne studia tworzą zupełnie nowe gry i opracowują aktualizacje istniejących, które dodają do nich tryb cross-play. Na tej liście znalazł się właśnie Minecraft.

Już jutro Minecraft na PlayStation 4 doczeka się aktualizacji do wersji Bedrock Edition, która jest już od jakiegoś czasu dostępna na innych platformach. Po wykonaniu automatycznego uaktualnienia przy kolejnym uruchomieniu gry osoby korzystające z konsol Sony będą mogli dołączać do światów ludzi bawiących się na innych konsolach, komputerach i na urządzeniach mobilnych.

Na tryb cross-play w Minecraft na PS4 czekaliśmy naprawdę długo.

REKLAMA

Tryb umożliwiający zabawę pomiędzy graczami na różnych platformach w Minecrafcie wspierany jest już teraz w wersji na konsole Xbox One i Nintendo Switch, gdzie działało to już w połowie zeszłego roku. Do tego dochodzą edycje na komputery z systemem Windows 10 oraz na systemy mobilne iOS oraz Android. Ba, wspiera to rozwiązanie nawet dodatkowa wersja gry na gogle wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR.

Cross-play to nie jest jedyna nowość w Minecraft: Bedrock Edition, jaka ucieszy posiadaczy konsol PS4. Gracze otrzymają dostęp do innych bonusów wchodzących w skład tego uaktualnienia na innych platformach. Najważniejszym z nich jest dostęp do sklepu Minecraft Marketplace, gdzie można nabyć np. dodatkowe skórki, minigry, całe światy itp.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA