REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Instagram na Windowsa z aktualizacją. Pierwszą od 1,5 roku

Facebook, wydawać by się mogło, niemal zapomniał o aplikacji klienckiej dla jednej ze swojej najważniejszych usług w wersji na Windowsa. Po 1,5 roku appka została uaktualniona. Choć tak na dobrą sprawę to jej stara wersja została zaorana.

21.12.2019
11:57
Instagram na Windowsa z aktualizacją. Pierwszą od 1,5 roku
REKLAMA
REKLAMA

Facebook jako partner Microsoftu był pierwszą firmą, która wykorzystała promowany niegdyś przez giganta z Redmond mechanizm do konwersji aplikacji z iOS-a na Windowsa. Aplikacje Facebook, Messenger i Instagram były pierwszymi, jakie z tegoż mechanizmu skorzystały. Jak się jednak później okazało, były to jedyne (!) programy stworzone za jego pomocą. A sam Facebook traktował aplikacje na Windowsa w sposób dość lekceważący.

instagram windows aktualizacja class="wp-image-1061973"

To w ostatnich miesiącach zaczęło się zmieniać. Zupełnie nowy Messenger na Windowsa jest już beta-testach i nie ma nic wspólnego z jego aktualną, ociężałą wersją pisaną pierwotnie na system Apple’a. A dziś, dość niespodziewanie, w Microsoft Store pojawiła się aktualizacja Instagrama. Ostatnia, i to licząc poprawki usuwające drobne błędy, pojawiła się 1,5 roku temu.

Instagram dla Windows z nową aplikacją. Wykonaną w technice PWA.

REKLAMA

Nowa wersja aplikacji jest już dostępna dla pierwszej grupy użytkowników, do której jeszcze nie należę. Powinna ona trafić do wszystkich w przeciągu najbliższych paru dni. Nowy Instagram dla Windowsa funkcjonalnie niemal niczym nie różni się od wersji webowej: choć jako PWA może działać offline czy wysyłać powiadomienia w tle nawet gdy nie jest uruchomiona.

To niestety oznacza, że przynajmniej na razie nie jest możliwe umieszczanie w usłudze nowych zdjęć z poziomu urządzenia z Windows. Sama aplikacja jednak w końcu będzie działać sprawnie, szybko i obsługiwać wszystkie funkcje, jakie Facebook wprowadza do usługi. W bilansie końcowym wydaje się to być znacznie ważniejszą korzyścią.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA