Social media  / News

Instagram na Windowsa z aktualizacją. Pierwszą od 1,5 roku

Facebook, wydawać by się mogło, niemal zapomniał o aplikacji klienckiej dla jednej ze swojej najważniejszych usług w wersji na Windowsa. Po 1,5 roku appka została uaktualniona. Choć tak na dobrą sprawę to jej stara wersja została zaorana.

Facebook jako partner Microsoftu był pierwszą firmą, która wykorzystała promowany niegdyś przez giganta z Redmond mechanizm do konwersji aplikacji z iOS-a na Windowsa. Aplikacje Facebook, Messenger i Instagram były pierwszymi, jakie z tegoż mechanizmu skorzystały. Jak się jednak później okazało, były to jedyne (!) programy stworzone za jego pomocą. A sam Facebook traktował aplikacje na Windowsa w sposób dość lekceważący.

instagram windows aktualizacja

To w ostatnich miesiącach zaczęło się zmieniać. Zupełnie nowy Messenger na Windowsa jest już beta-testach i nie ma nic wspólnego z jego aktualną, ociężałą wersją pisaną pierwotnie na system Apple’a. A dziś, dość niespodziewanie, w Microsoft Store pojawiła się aktualizacja Instagrama. Ostatnia, i to licząc poprawki usuwające drobne błędy, pojawiła się 1,5 roku temu.

Instagram dla Windows z nową aplikacją. Wykonaną w technice PWA.

Nowa wersja aplikacji jest już dostępna dla pierwszej grupy użytkowników, do której jeszcze nie należę. Powinna ona trafić do wszystkich w przeciągu najbliższych paru dni. Nowy Instagram dla Windowsa funkcjonalnie niemal niczym nie różni się od wersji webowej: choć jako PWA może działać offline czy wysyłać powiadomienia w tle nawet gdy nie jest uruchomiona.

To niestety oznacza, że przynajmniej na razie nie jest możliwe umieszczanie w usłudze nowych zdjęć z poziomu urządzenia z Windows. Sama aplikacja jednak w końcu będzie działać sprawnie, szybko i obsługiwać wszystkie funkcje, jakie Facebook wprowadza do usługi. W bilansie końcowym wydaje się to być znacznie ważniejszą korzyścią.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst