REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Gwiezdne Wojny wezmą szturmem wasze rozmowy na Messengerze

Od teraz moc będzie z wami nawet na Messengerze. Facebook nawiązał współpracę z Disneyem i wprowadził do swojego komunikatora naklejki, tła, a nawet nowe efekty AR do rozmów i zdjęć. Wszystko po to, by jeszcze bardziej podkręcić atmosferę wokół „Odrodzenia Skywalkera”.

12.12.2019
12:14
Facebook naklejki star wars
REKLAMA
REKLAMA

Kontrolowane przecieki, teasery trailerów i zapowiedzi teaserów trailerów to zdecydowanie za mało jak na taką franszyzę, jak Gwiezdne Wojny. Disney więc się nie cacka i z okazji premiery najnowszej części sagi ostro atakuje kampanią marketingową na wszystkich możliwych polach.

Już teraz nie można otworzyć lodówki, żeby nie natknąć się w niej na twarz Rey lub Kylo Rena (szczególnie, jeśli w lodówce macie akurat butelkę Coli), a niedługo nie będzie można też otworzyć Messengera, żeby nie dowiedzieć się, po której stronie mocy opowiadają się nasi przyjaciele.

Nie ma co z tym walczyć, temu trzeba się poddać.

Gwiezdne Wojny na Messengerze – jak się dać ponieść hypowi?

Wszystkie trzy nowe efekty AR mają wbudowane specjalne gesty, dzięki którym użytkownik może nimi do pewnego stopnia manipulować.

Gwiezdne wojny AR na Facebooku class="wp-image-1056021"
Nowe efekty AR na Messengerze

Pierwszy pozwala nam zadeklarować, po której stronie mocy się widzimy. Jeśli przesuniemy się do prawej strony ekranu, nasza twarz zostanie oświetlona tak, jakbyśmy w dłoni trzymali czerwony miecz świetlny. Jeśli przesuniemy się w lewo, światło padające na naszą twarz będzie niebieskie.

Drugi pozwala przenieść się wirtualnie do X-Winga Poego i pokazać znajomym, jak niebiańsko wyglądalibyśmy w stroju pilota na tle krążownika gwiazd.

Trzeci w stanie wyjściowym wyświetla naszą twarz na tle pięknie rozgwieżdżonego nieba. Jeśli jednak otworzymy usta (nie, nie mam pojęcia, czemu akurat taki gest wybrali twórcy, tak, mnie też to niepokoi) gwiazdy zaczną się rozmazywać i wydłużać, tworząc kultowy obraz skoku w nadświetlną.

Nowe naklejki z Gwiezdnych Wojen i gwiezdne tło na Messengerze.

To jednak nie koniec tego, co przygotował dla fanów Disney wespół z Facebookiem. W sklepie z naklejkami czeka na nas nowy darmowy zestaw z obrazkami na każdą okazję. Dzięki niemu nawet, jeśli zabraknie nam słów, moc naklejek nas nie opuści i pozwolić wyrazić tak subtelne i skomplikowane emocje jak uniwersalne uczucie „rawwwr!!!”.

REKLAMA
Odrodzenie Skywalkera na Messengerze class="wp-image-1056024"
Bohaterowie Gwiezdnych Wojen są dobrzy na każdą okazję.

Ostatnie jest gwiezdne tło, które można dodać do rozmowy. U mnie jeszcze się nie pojawiło, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu. Większość nowości z Messengera spod wojennej gwiazdy powinno być dostępne już dla wszystkich użytkowników Facebooka. Niech moc będzie z wami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA