REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Alior Bank posłuchał klientów i wprowadza zmiany w bankowości internetowej oraz serwisie transakcyjnym

Analiza sugestii przekazywanych przez klientów Alior Banku pośrednio i bezpośrednio przez social media trwała około dwóch lat. Bankowość elektroniczna i serwis transakcyjny banku doczekały się zupełnie nowej odsłony.

02.12.2019
9:49
Alior Bank zmiany internet
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja ma nastąpić 14 grudnia. Dzień wcześniej bankowość internetowa Alor Banku przybierze nazwę Alior Online, a aplikacja mobilna będzie od tej pory znana jako Alior Mobile. Inne zmiany widoczne będą już na pierwszy rzut oka, zaraz po zalogowaniu na konto w Alior Banku. Główny ekran bankowości internetowej podzielono na dwa moduły: „Mój portfel” oraz „Historia”.

Alior Bank nastawił ucha - klienci powiedzieli swoje.

Piotr Łakomski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych Alior Banku, przekonuje że modyfikacje systemu dyktowane są przede wszystkim wygodą klienta. Największy komfort zaś można uzyskać, jego zdaniem, poprzez prostotę obsługi oraz jej intuicyjność.

Dlatego w nowym pulpicie znajdziemy elementy do tej pory najbardziej doceniane przez klientów: kopiowanie numeru konta, szybki dostęp do przelewu czy spłata raty pożyczki.

Alior Bank nowy Mój portfel class="wp-image-1047421"

Nowy portfel z nowymi opcjami

W zakładce „Mój portfel” po 14 grudnia znajdzie się więcej miejsca na informacje. To będzie możliwe dzięki pomniejszeniu poszczególnych „kafelków” produktów. Nie zabraknie też nowych opcji. Na przykład oprócz salda dostępnego użytkownikom, wyświetli się także saldo księgowe. Z kolei w panelu Konta Jakże Osobistego pojawi się link do zarządzania korzyściami konta. Zamiast prezentowania liczby dni pozostałych do końca lokaty, bank wyświetli klientom dokładną - i bardziej czytelną z ich perspektywy - datę jej zapadalności.

Alior Bank zmiany kody BLIK  class="wp-image-1047418"

Edycja szablonów i nowy wygląd ekranu kodów Blika

REKLAMA

Od 14 grudnia klienci Alior Banku będą mogli sobie też pozwolić na większą edycję przy okazji szablonów, czyli zapisanych przez klientów danych odbiorców przelewów. Bez względu na długość nazwy danego odbiorcy - będzie można ją wyświetlić w całości. Z każdym szablonem będzie można wykonać także konkretną czynność: wysłać przelew, edytować dane albo go usunąć.

Nowości w aplikacji mobilnej, czyli Alior Mobile, będzie odświeżony wygląd ekranu kodów Blik oraz przelewu na telefon Blik. Nowe ekrany staną się bardziej czytelne za sprawą jasnych kolorów i wyraźniejszych przycisków. W tym przypadku zmiana nie wpłynie jednak na dostępne w aplikacji funkcjonalności.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA