REKLAMA

Tłumacz Google zawita do Map, żeby uchronić nas przed kompromitacją

Koniec nierozumiejących spojrzeń i bezradnego wzruszenia ramionami. Mapy Google już nie tylko powiedzą nam, do której knajpy mamy iść na sushi, ale też pokażą, jak wymawia się jej nazwę. 

13.11.2019 20.17
Tłumacz Google zawita do Google Maps. Będzie łatwiej się dogadać
REKLAMA
REKLAMA

Jak często zdarzyło wam się dopytywać o jakiejś miejsce za granicą i napotykać tylko pytające spojrzenia i pełne zakłopotania wzruszenia ramion? A jak często okazywało się potem, że miejsce owszem istnieje i nawet jest niedaleko, ale wasza wymowa uczyniła je niemożliwym do zidentyfikowania? Koniec z takimi problemami. Mapy Google nie tylko pokażą nam, jak dotrzeć w odpowiednie miejsce, ale też podpowiedzą, jak wymówić jego nazwę.

Tłumacz Google w Mapach Google sprawi, że nikt już nie skieruje was do sklepu dla zwierząt, gdy będziecie próbować zapytać, gdzie jest sklep z butami.

Z poziomu Map Google będzie można sprawdzić, jak się poprawnie wymawia dany adres lub nazwę restauracji, kawiarni czy pomnika. Wystarczy otworzyć aplikację i dotknąć ikonę głośnika przy miejscu, do którego chcemy dotrzeć, a nasz telefon na głos powie, jak ono się nazywa i na jakiej ulicy się znajduje.

Tłumacz Google przeczyta nazwy w Google Maps class="wp-image-1038554"
Tłumacz Google w Google Maps

Prawdopodobnie najczęściej będziemy korzystać z tej nowej funkcji, próbując porozumieć się z kierowcą w taksówce lub podejmując próby zapytania o drogę kogoś, kto niekoniecznie najlepiej odnajduje się na podsuniętej mu pod nos smartfonowej mapie.

Jeśli będziemy chcieli kontynuować konwersację lub po prostu podziękować komuś za pomoc, będziemy mogli jednym przyciskiem otworzyć Tłumacza Google i już za jego pomocą radzić sobie z resztą wyzwań.

Mapy Google rozwijają się w niesamowitym tempie.

REKLAMA

Ostatnio odnoszę wrażenie, że nie ma tygodnia bez pojawienia się nowych wiadomości o kolejnych funkcjach lub udogodnieniach w Google Maps. Aplikacja wciąż się zmienia a liczba jej mniej i bardziej przydatnych funkcji jest stale uzupełniana. Mam tylko nadzieję, że w którymś momencie Google nie przedobrzy, zmieniając ją w służącego do wszystkiego potworka.

Google zapowiada, że nowość pojawi się u użytkowników Androida i iOS-a już w tym miesiącu. Najpierw będzie dostępna w 50 językach, potem dojdą kolejne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA