REKLAMA

Suwak wieku to nowy hit Snapchata. Pozwala płynnie zmieniać wiek

Snapchat chce powalczyć o zainteresowanie użytkowników nowym filtrem, prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym w swojej historii. Jest nim suwak pozwalający płynnie zmieniać wiek.

21.11.2019 15.10
Suwak wieku to nowy hit Snapchata. Wystarczy w walce z Instagramem?
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie filtr FaceApp z połowy roku? Przez moment ta aplikacja była numerem jeden w mediach społecznościowych. Na każdym kroku można było zobaczyć zdjęcia postarzonych znajomych, którzy użyli aplikacji FaceApp. Szybko okazało się, że aplikacja wysyła zdjęcia na własne serwery i właśnie tam dokonuje obróbki. Od razu pojawiły się wątpliwości w dobre intencje twórców.

Teraz postarzanie jest dostępne na Snapchacie.

Nowy filtr w Snapchacie jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym filtrem, jaki pojawił się w historii tej aplikacji. Umożliwia naprawdę wiarygodne odmładzanie i postarzanie twarzy, do tego w płynny sposób. Za przechodzenie pomiędzy kolejnymi stadiami wieku odpowiada suwak.

Zainstalowałem, sprawdziłem, wyrzuciłem.

Gdyby nie informacja o nowej ciekawostce w Snapchacie, prawdopodobnie nigdy nie wróciłbym do tej aplikacji. Nigdy nie załapałem się na falę popularności Snapchata, choć baza ok. 200 mln użytkowników daje do myślenia.

Mimo to Snapchat wyraźnie przegrywa z rywalami. Liczba użytkowników od kilku lat stoi w miejscu, a wręcz się cofa. Wszystko zaczęło się w momencie wprowadzenia Stories w Instagramie, do których szybkość przeszli najpopularniejsi Snapchaterzy.

Dziś liczy się TikTok.

Tak drogi czytelniku, wiem, że nie korzystałeś z TikToka. Ja również. Jego fenomen zupełnie mnie opija, ale dynamika wzrostu popularności tej aplikacji jest oszałamiająca.

tiktok class="wp-image-1043642"

TikTok niedawno przekroczył 1,5 mld (podkreślam: miliarda) pobrań, a co więcej, pierwszy miliard padł po najkrótszym czasie w historii aplikacje społecznościowych. W sklepach Google Play i AppStore w piątce najpopularniejszych aplikacji jest tylko jedna spoza imperium Marka Zuckerberga. To właśnie TikTok. Pozostałe to Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger.

Ten wybuch popularności TikTok zawdzięcza głównie Indiom, bowiem aż 31 proc. użytkowników pochodzi z tego kraju. Kolejnym co do wielkości rynkiem są Chiny, które odpowiadają 11,5 proc. użytkowników TikToka. Na trzecim miejscu są Stany Zjednoczone z wynikiem 8,2 proc.

Snapchat przegrał. Choć zawsze miał najlepsze filtry.

REKLAMA

Filtry Snapchata zawsze działały najlepiej i były najbardziej rozbudowane. Wykrywanie twarzy działa w tej aplikacji rewelacyjnie, ale to nie wystarczy do zapewnienia sukcesu. Snapchat nie był w stanie odeprzeć ataku większych konkurentów. Niestety nie zapowiada się na to, by nowy filtr miał w tej kwestii coś zmienić.

Niemniej jednak nowy filtr działa świetnie i warto dać mu szansę. Tym bardziej, że zdjęcia nie są wysyłane na serwery niewiadomego pochodzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA