Social media / Artykuł

Suwak wieku to nowy hit Snapchata. Pozwala płynnie zmieniać wiek

Snapchat chce powalczyć o zainteresowanie użytkowników nowym filtrem, prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym w swojej historii. Jest nim suwak pozwalający płynnie zmieniać wiek.

Pamiętacie filtr FaceApp z połowy roku? Przez moment ta aplikacja była numerem jeden w mediach społecznościowych. Na każdym kroku można było zobaczyć zdjęcia postarzonych znajomych, którzy użyli aplikacji FaceApp. Szybko okazało się, że aplikacja wysyła zdjęcia na własne serwery i właśnie tam dokonuje obróbki. Od razu pojawiły się wątpliwości w dobre intencje twórców.

Teraz postarzanie jest dostępne na Snapchacie.

Nowy filtr w Snapchacie jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym filtrem, jaki pojawił się w historii tej aplikacji. Umożliwia naprawdę wiarygodne odmładzanie i postarzanie twarzy, do tego w płynny sposób. Za przechodzenie pomiędzy kolejnymi stadiami wieku odpowiada suwak.

Zainstalowałem, sprawdziłem, wyrzuciłem.

Gdyby nie informacja o nowej ciekawostce w Snapchacie, prawdopodobnie nigdy nie wróciłbym do tej aplikacji. Nigdy nie załapałem się na falę popularności Snapchata, choć baza ok. 200 mln użytkowników daje do myślenia.

Mimo to Snapchat wyraźnie przegrywa z rywalami. Liczba użytkowników od kilku lat stoi w miejscu, a wręcz się cofa. Wszystko zaczęło się w momencie wprowadzenia Stories w Instagramie, do których szybkość przeszli najpopularniejsi Snapchaterzy.

Dziś liczy się TikTok.

Tak drogi czytelniku, wiem, że nie korzystałeś z TikToka. Ja również. Jego fenomen zupełnie mnie opija, ale dynamika wzrostu popularności tej aplikacji jest oszałamiająca.

tiktok

TikTok niedawno przekroczył 1,5 mld (podkreślam: miliarda) pobrań, a co więcej, pierwszy miliard padł po najkrótszym czasie w historii aplikacje społecznościowych. W sklepach Google Play i AppStore w piątce najpopularniejszych aplikacji jest tylko jedna spoza imperium Marka Zuckerberga. To właśnie TikTok. Pozostałe to Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger.

Ten wybuch popularności TikTok zawdzięcza głównie Indiom, bowiem aż 31 proc. użytkowników pochodzi z tego kraju. Kolejnym co do wielkości rynkiem są Chiny, które odpowiadają 11,5 proc. użytkowników TikToka. Na trzecim miejscu są Stany Zjednoczone z wynikiem 8,2 proc.

Snapchat przegrał. Choć zawsze miał najlepsze filtry.

Filtry Snapchata zawsze działały najlepiej i były najbardziej rozbudowane. Wykrywanie twarzy działa w tej aplikacji rewelacyjnie, ale to nie wystarczy do zapewnienia sukcesu. Snapchat nie był w stanie odeprzeć ataku większych konkurentów. Niestety nie zapowiada się na to, by nowy filtr miał w tej kwestii coś zmienić.

Niemniej jednak nowy filtr działa świetnie i warto dać mu szansę. Tym bardziej, że zdjęcia nie są wysyłane na serwery niewiadomego pochodzenia.

nie mobile
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst