REKLAMA

Rockstar łata Red Dead Redemption 2. Nowy patch ma pozwolić... uruchomić grę

Red Dead Redemption 2 w wersji na pecety sprawia graczom problemy. Na szczęście przynajmniej część z nich eliminuje nowy patch 1.14. Rockstar łata RDR2 na PC akurat przed weekendem.

08.11.2019 15.33
red-dead-redemption-2-PC-12
REKLAMA
REKLAMA

Rockstar to przewidywalna firma, która naprawdę umie zarabiać kilka razy na tym samym - wyprzedza ją pod tym względem chyba tylko Bethesda ze swoim Skyrimem. Już poprzednia duża gra twórców Red Dead Redemption 2, czyli Grand Theft Auto 5, trafiła najpierw na konsole u schyłku życia poprzedniej generacji, by potem doczekać się reedycji na konsolach z kolejnej oraz na komputerach.

Nie inaczej jest w przypadku RDR2 - gra najpierw debiutowała na PlayStation 4 i Xbox One, a teraz trafiła na PC.

Co prawda kolejna generacja konsol dopiero przed nami, ale to więcej niż pewne, że Rockstar wyda Red Dead Redemption 2 równie na nowe sprzęty od Microsoftu i Sony. Na razie jednak swoje pięć minut mają przedstawiciele PC Master Race. Na port czekali równo rok i… muszą teraz przełknąć gorzką pigułkę.

Okazało się, że premiera RDR2 na PC nie przebiegła wcale bezproblemowo. Rockstar zdecydował się niestety na własny launcher, a gra trafi na Steama dopiero za miesiąc. Sam proces instalacji trwa wieki, a gra ma ogromne wymagana sprzętowe i nie ma wcale pewności, że po instalacji się uruchomi.

red-dead-redemption-2-pc-problem class="wp-image-1034207"
Źródło: PCGamer

Rockstar przygotował patch, który podobno naprawia Red Dead Redemption 2 na komputerach osobistych.

Gra cierpi na liczne problemy i będzie łatana pewnie jeszcze długo, ale na razie największą bolączką graczy było to, że… nie chciała się w ogóle uruchomić. Na szczęście deweloperzy udostępnili patcha, a RDR2 w wersji 1.14 podobno eliminuje problem z brakiem możliwości odpalenia gry.

REKLAMA

Red Dead Redemption 2 w wersji 1.14 ma rozwiązywać problem z brakiem możliwości uruchomienia gry w wyniku działania programu antywirusowego. To świetna wiadomość biorąc pod uwagę to, że nadszedł właśnie weekend i wielu graczy chciałoby się odprężyć po ciężkim tygodniu pracy.

Trzymamy kciuki, żeby to się udało. Nie ma co prawda gwarancji, że już wszyscy będą mogli uruchomić RDR2 na PC bez problemów, ale mimo to nowy patch - oraz zaktualizowany Rockstar Launcher - to nadzieja dla osób, które po wydaniu sporych pieniędzy siedzą sfrustrowane od kilku dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA