Play Homebox TV ożywi stary telewizor

Lokowanie produktu

Gdy kilka lat temu kupowałem telewizor, nie tylko lśnił nowością, ale zapewniał przyzwoite działanie aplikacji VOD przez Smart TV. Dziś to już przeszłość, a ja muszę szukać innych rozwiązań.

16.11.2019 17.48
Play Homebox TV ożywi stary telewizor

Zmierzyłem ostatnio, jak długo trwa uruchomienie aplikacji Player przez Smart TV na moim telewizorze. W zależności od sytuacji zajmuje to urządzeniu od 2 do 4 minut. Różnica w czasie wynika z tego, czy włączyłem telewizor przed chwilą (wówczas Smart TV potrzebuje dodatkowego czasu na przygotowanie), czy też zdecydowałem się na uruchomienie aplikacji po dłuższej chwili od odpalenia odbiornika.

Nie, nie pomyliłem się: od uruchomienia aplikacji do momentu, gdy staje się gotowa do działania mija od 120 do 240 s. Płyta indukcyjna w mojej kuchni szybciej zagotuje mi wodę na herbatę. To i tak wynik zakładający pomyślne wiatry, bo bywa, że czarny ekran spowija moje okno na świat i telewizor trzeba restartować. Nie pytajcie, jaki mam telewizor, Gdy go kupowałem był nowoczesnym urządzeniem obsługującym ówczesne (nowoczesne) standardy. Nie było to 10 lat temu. Zaledwie kilka.

Już dawno zaopatrzyłem się w Chromecasta, ale rozwiązał tylko część problemów.

Korzystanie ze Smart TV na moim urządzeniu ma w sobie coś z masochizmu. Dlatego już dawno nabyłem Chromecasta, który daje szybki dostęp aplikacji VOD za pośrednictwem urządzeń mobilnych lub komputera.

Tu rodzi się kolejny problem, gdy korzystamy ze smartfona (zwłaszcza iPhone’a!), bo w rzeczywistości obsługiwanych aplikacji jest bardzo niewiele. Oglądam w ten sposób wideo z YouTube’a, Netflix i HBO GO. O IPLI nadal mogę zapomnieć. O Playerze też. Owszem, dałoby się strumieniować je z przeglądarki Chrome na komputerze, ale wygoda tego rozwiązania jest co najmniej dyskusyjna, a i jakość obrazu nie zachwyca.

PLAY HOMEBOX TV nie tylko rozwiązuje powyższe problemy, ale ma kilka innych zalet.

TV BOX jest sercem oferty telewizyjnej sieci Play. To niewielkie urządzenie Android TV (13 na 13 na 3 cm) obsługuje wideo w 4K, oferuje odtwarzanie programów do 7 dni po emisji, zapewnia obsługę głosową i co - chyba najważniejsze - pozwala na pobieranie aplikacji z Google Play (np. Ipla, Player, VOD TVP). Pilot wyposażony został w dedykowane przyciski HBO GO, YouTube i Netflix.

TV BOX podłączamy do dowolnego internetu kablem lub przez WiFi w dwóch częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz. Ten ostatni parametr ratuje mi życie. W moim bloku jest bardzo wielu użytkowników, którzy korzystają z sieci bezprzewodowej w częstotliwości 2,4 GHz, z kolei niewielu z nich używa 5 GHz. Po przełączeniu się na tę drugą zniknęły, jak ręką odjął problemy z zaniżonym transferem i - jak się wyraziła (wielce przy tym upraszczając) konsultantka mojego dostawcy domowego internetu - „przeciążeniem sieci”.

TV BOX obsługuje naziemną telewizję cyfrową dzięki tunerowi DVB-T / DVB-C. Antenę podłączymy poprzez dedykowane złącze. Telewizor przez HDMI. BOX posiada też wejście USB.

Oprócz kanałów telewizji naziemnej, biblioteki VOD w aplikacji PLAY NOW znajdziemy atrakcyjne kanały telewizyjne m.in. FOX, National Geographic, Disney Channel, TNT, Comedy Central oraz bogatą kolekcję treści na żądanie - pełne sezony seriali m.in. The Walking Dead, Wojna Światów, Yellowstone, Ucho Prezesa.

Aplikacja PLAY NOW  pozwala oglądać telewizję na różnych urządzeniach, nie tylko na TV BOX, ale i smartfonach oraz tabletach. Aplikacja na smartfonie automatycznie rozpoznaje, że jestem użytkownikiem TV BOX i udostępnia mi treści, które aktywowałem na dekoderze.

W przeszłości zdarzało mi się zabierać Chromecasta na wakacje, by zapewnić sobie rozrywkę w deszczowe dni. TV BOX jest większy, ale nie wielki. Bez problemu zmieści się w torbie podróżnej. Wystarczy dowolny telewizor z HDMI i dostęp do internetu, by podłączyć go i korzystać z oferty również na urlopie.

Jeden rachunek za wiele usług.

Liczba subskrypcji, z których korzystam rośnie z roku na rok. Dochodzi do sytuacji, gdy widząc powiadomienie o zrealizowanej płatności, zaczynam się zastanawiać za co właśnie zapłaciłem. Powoli zaczynam gubić się w tym gąszczu. Zaletą oferty PLAY HOMEBOX TV jest to, co operatorzy określają lubianym przez nich słowem konwergencja.

W PLAY HOMEBOX TV otrzymujemy:

Oprócz tego dostaniemy do wyboru pakiet telewizyjny HBO GO, EXTRA, ELEVEN SPORTS, KIDS, a także rabat 500 zł na smartfon, gdy kupimy usługę w ofercie Duet lub Rodzina

Żeby nie mnożyć rachunków za dostęp do serwisów Tidal czy Netflix również możemy zapłacić w ramach jednego abonamentu. Wystarczy założyć konto Netflix na TV BOX, a opłata za subskrypcję zostanie automatycznie doliczona do rachunku operatora. Oczywiście można z usługi zrezygnować w dowolnym momencie. Jeśli już mamy konto, możemy się po prostu zalogować i płacić za serwis w dotychczasowy sposób.

*Materiał powstał we współpracy z marką Play.

Lokowanie produktu
Najnowsze