Opowiem wam, jak w Play kupiłem za dużo i była to dobra decyzja - PLAY HOMEBOX TV i dodatkowy internet 150 GB

Lokowanie produktu

Krótka wersja: potrzebowałem jednej karty SIM z abonamentem. Wyszedłem z dwoma. Jestem zadowolony.

18.10.2019 19.38
Play daje dodatkowy internet mobilny 150 GB. Jak skorzystać?

A teraz dłuższa.

Lubię usługi łączone. To dlatego, gdy podpisywałem umowę na internet domowy wziąłem od razu też telewizję. Wyszło taniej. Kupując usługę dysku w chmurze oraz streamingu muzyki też wziąłem pakiet dla całej rodziny. Niech mają. Będzie taniej. A gdy podpisywałem umowę w Play, wziąłem trochę wyższą taryfę, w której dostałem m.in. drugą kartę SIM z internetem mobilnym. Teraz najlepsze - wziąłem tę kartę z netem, mimo że w momencie podpisywania umowy nie była mi do niczego potrzebna. Czułem jednak, że to będzie dobra okazja. Dlatego skorzystałem.

Dwa miesiące później postanowiłem wymienić iPada 9,7” (model z 2017 r.) na iPada Air 3. gen. (model 2019). Dlaczego zmieniłem dobrego iPada na lepszego iPada? Jednym z głównych powodów była chęć skorzystania z rysika Apple Pencil i klawiatury Smart Keyboard. Nie bez znaczenia był też większy i lepszy ekran. W ten sposób zyskałem świetne urządzenie do pracy mobilnej. Sprawdza się do kanapowej rozrywki, odręcznych notatek przy biurku i pisania chociażby przy kawiarnianym stoliku.

Ale… no właśnie, żeby móc pracować wszędzie, trzeba mieć wszędzie internet. Udostępnianie połączenia z telefonu jest jakimś tam rozwiązaniem, ale na dłuższą metę nie jest wygodne i niepotrzebnie rozładowuje akumulator smartfona. Sam pakiet internetu w telefonie też nie jest z gumy, więc jeśli rozpędzimy się na hotspocie, to może się okazać, że wpadniemy w lejek.

I tutaj wchodzi Play cały na fioletowo

Szybko połączyłem kropki. Mając w szufladzie kartę SIM z olbrzymim pakietem internetu mobilnego mogę kupić nowego iPada z LTE i wykorzystać w pełni to, co dał mi operator komórkowy oraz to, co potrafi iPad.

Oczywiście nie trzeba kupować nowego iPada, aby wykorzystać dodatkową kartę z internetem mobilnym. Można ją włożyć do komputera, który ma odpowiednie gniazdo.

Jeśli nie ma gniazda, można kupić tani modem na USB, włożyć do niego kartę SIM i podpinać go do komputera, na którym chcemy mieć dostęp do sieci zawsze i wszędzie.

Można też kupić bezprzewodowy router, który będzie dawał internet wszędzie tam, gdzie go ze sobą zabierzemy. Jeśli ktoś dużo podróżuje, to może taki router trzymać w samochodzie, aby zawsze mieć w nim własną sieć Wi-Fi.

W ostateczności można internet mobilny wykorzystać jak internet stacjonarny. W tym celu można zakupić router Wi-Fi, który pozwala na włożenie do niego karty SIM. Taki sprzęt z powodzeniem zapewni dostęp do internetu w domu lub w biurze.

PLAY HOMEBOX TV i dodatkowy internet 150 GB

Taryfa PLAY HOMEBOX TV to pakiet usług, w skład którego wchodzą:

  • Twój abonament - nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i internet bez limitu gigabajtów (40 GB z pełną prędkością).
  • Telewizja PLAY NOW TV i TV BOX - atrakcyjne kanały telewizyjne m.in. National Geographic, Disney, FOX, Eleven Sports oraz urządzenie TV BOX z dostępem do aplikacji ze sklepu Google Play (YouTube, Player, Ipla).
  • Dodatkowy internet - dodatkowa karta SIM z internetem bez limitu gigabajtów (150 GB z pełną prędkością).

Decydując się na PLAY HOMEBOX TV dostajesz również:

  • Prezent do wyboru - jeden z pakietów telewizyjnych: HBO GO, EXTRA, ELEVEN SPORTS, KIDS albo dodatkowe 50 GB na karcie do internetu
  • Smartfon do 500 zł taniej - kupując PLAY HOMEBOX TV w ofercie Duet lub Rodzina, otrzymasz do 500 zł rabatu na smartfon

Głupio nie skorzystać.

Dlaczego właśnie Play?

Osobiście mam taką sytuację, że w miejscu, w którym mieszkam prawie wszyscy operatorzy skrzyknęli się, żeby postawić nadajniki na jednym wysokim hotelu. Wszystko ładnie. Wszystko pięknie. Ale... spora część osiedla jest odgrodzona od tego hotelu przez kilka stojących na zakładkę dziesięciopiętrowców. W efekcie w wielu blokach internet mobilny od tych operatorów niemal nie istnieje. Zasięg LTE to w porywach dwie kreski. Szybkość przesyłu danych szoruje po dnie. Wyłamał się tylko Play, który tak sprytnie postawił nadajniki, że nadal są wysoko, a najwyższe bloki nie powodują problemów z zasięgiem.

To oczywiście tylko moje doświadczenia i niekoniecznie podobny scenariusz musi się sprawdzić u was. Więc jeśli nie przekonałem was swoją opowieścią, to może przekonają was wyniki oficjalnego rankingu UKE - test pokazał, że najszybszy internet mobilny w Polsce ma właśnie Play.

*Materiał powstał we współpracy z marką Play.

Lokowanie produktu
Najnowsze